• Головна
  • Ціни на житло в Черкасах стрімко падають
10:05, 15 вересня 2015 р.

Ціни на житло в Черкасах стрімко падають

14 тис. доларів – за таку ціну цілком реально купити житло в Черкасах. Звісно, це буде однокімнатна квартира на окраїнах міста, але за таку ціну, з часом, цілком можливо буде придбати однокімнатну квартиру і у центрі міста, кажуть експерти. Дешевше, ніж зараз, було тільки в 2001 році, коли продавали квартири по 2 тисячі доларів, та в 90-ті. Через подорожчання долара ціни на житло в доларах падають, а у гривнях – піднімаються. Проте черкасцям, які хочуть купити житло у місті, слід задуматися, адже в Києві нині подекуди трапляється житло за цінами «черкаського мінімуму».

Люди, які не бажають знижувати ціну на свої квартири, іноді мусять знімати їх з продажу. Тому, щоб продати житло – час невдалий, а от щоб купити – саме та мить. Якщо війна скінчиться, а долар стабілізується, то ціни почнуть рости. Але поки що вони лишаються на такому ж мінімальному рівні, як і минулого літа, й продовжують хай повільно, але опускатися, зазначають експерти.

– Квартира, яка раніше коштувала 25 тисяч доларів, зараз уже коштує 18 тисяч. Якщо колись 20 тисяч за курсом 10 до 1 – це було 200 тисяч гривень, то зараз це 447 тисяч, тобто ціна виросла більше, ніж удвічі. Люди, які хотіли продати трикімнатне житло, наприклад, щоб роз’їхатися, уже зараз не зможуть цього зробити, – розповідає ріелтор Ярослав Єкатеринін, директор «Черкаського агентства нерухомості».

Новобудови мають приблизну ціну 7000-9000 гривень, тобто (300-400 доларів) за квадратний метр , вторинний ринок житла пропонує ціни в середньому від 300 до 500 доларів за метр. Елітне житло – 1000 доларів за метр.

– Ціна однокімнатної квартири коливається від 14-19 тисяч доларів, залежно від того «хрущівка» це чи цегляний 9-поверховий будинок, в районі «Д» та Південно-Західному, 18-20 тисяч в центрі, на Казбеті та Митниці. Двокімнатна квартира у п’ятиповерхівці коштує 18-22 тисячі доларів у віддалених районах і 22-29 тис. – в центральних, залежно від типу будинку (цегляний чи «хрущівка»). Трикімнатна квартира від 33-37 тисяч доларів у віддалених районів залежно від типу будинку, і до 40 тисяч у центральних. Ціна на 3-кімнатне житло може коливатися до 100 тисяч і більше, залежно від типу ремонту, району, метражу й елітності будинку, – розповідає Ярослав Єкатеринін, директор «Черкаського агентства нерухомості».

Вже зараз серед пропозицій можна знайти шокуючі: на сайті «ОЛХ» пропонують житло по 11-13 тисяч доларів у районах Південно-Західний, Сєдова, Митниці, Хімселища та району «Д». Найнижча ціна на 10 вересня – житло за 10 тисяч та за 10700 доларів у районах Південно-Західному та на перехресті Різдвяна-Гоголя.

– Якщо ситуація в країні буде нестабільною, долар підніматиметься, а війна не скінчиться, ціни падатимуть і далі. Після катастрофічного падіння в 2008 році ціна впала вдвічі, а до початку війни міліметровими кроками зростала. Банки лопаються, а нерухомість – надійний спосіб зберегти гроші, адже що з нею станеться? Звісно, хіба що війна пошкодить, але це вже крайній випадок. А от від пожежі житло можна застрахувати, – розповідає Олена Лузан, голова ради ГО «Палата Ріелторів Черкащини».

Експерти наголошують: якщо ціни на вторинному ринку падають, то на первинному дещо ростуть. Адже ціни на будматеріали, у зв’язку зі змінами курсу долара, теж виросли. І якщо минулого літа забудовники ще «притримували» ціни, щоб не добити й без того мінімальний попит, то нині вже попит, який трохи збільшився порівняно із минулим літом, ціни на новобудову стимулював.

– Нині рівень попиту-пропозиції трошки вирівнявся, оскільки люди вже дещо оговталися й почали звикати до курсу долара, та й продавці житла чекати далі не бачать сенсу, оскільки невідомо, коли знову почнуть рости ціни, – розповідає Ярослав Єкатеринін, директор «Черкаського агентства нерухомості».

Іноді люди, щоб продати житло, роблять у ньому фешенебельний ремонт, але він не окуповується, тому що ціна житла, в яку включена вартість такого ремонту, надто велика і платити її покупці не хочуть.

– Я знаю кілька таких квартир у центрі міста. У одній зробили ремонт десь за 100 тисяч, в іншій – приблизно на 25 тисяч. Ці квартири досі не продалися, тому є сенс зробити звичайний косметичний ремонт і просто тримати свій «товар» у чистоті, – розповідає пан Ярослав.

Цінове піке 2000-2001 років, коли трикімнатна квартира коштувала 6 тисяч доларів, а однокімнатні продавали по 2 тисячі, цьогорічні ціни начебто не повинні повторити, але все залежить від обставин, кажуть експерти.

– Пам’ятаю, ми продали однокімнатну за 1800 доларів, – розповідає Ярослав Єкатеринін. Такі ціни зараз здаються вигадкою фантаста, а тоді продавці гірко плакали, а покупці скуповували по кілька квартир одразу. У 2008 під час кризи трапилася аналогічна ситуація, хоч ціни більше нікого до інфаркту не доводили: вони впали десь від 14% до 30 %. Квартири, які в 2008 коштували 30 тисяч – зараз уже коштують 17, і це ще тільки початок цінового піке. У приватному секторі спостерігається аналогічна тенденція. Ціна на будинки ненабагато перевищує ціни на землю на ділянці землі аналогічної площі. У найпопулярніших «приватних секторах» міста 100 квадратних метрів коштують: 8 тисяч доларів в районі «Казбет», 1200 доларів у районі пожежного училища.

– Вкладаючи гроші у житло, треба ще знати, що ціни на житло у приватному секторі стабільно вищі за житло в новобудовах та на вторинному ринку. Адже варто враховувати ще вартість землі, – зазначає Олена Лузан, голова ради ГО «Палата Ріелторів Черкащини». Ціни на житло у приватному секторі різні.

Наприклад, за інформацією порталу «Adress.ua» будинок в місті може коштувати від 30 тисяч доларів. Частини будинків дешевші – тут ціна дуже різноманітна і залежить від метражу помешкання. Найдешевша зі знайдених пропозицій на «ОЛХ» – 9,5 тисяч доларів за частину будинку у Соснівці метражем 30 метрів квадратних.

Ціни в нових будинках зазвичай дуже різні й залежать від стану будинку, планування, кількості кімнат та іншого. Наприклад «Європейський квартал» пропонує «таунхауси», щоправда, в Червоній Слободі на відстані 10 кілометрів від центру Черкас. Це багатоквартирні невисотні будинки з парковками на відстані 300 метрів від Дніпра. Ціна на 50 м квадратних коливається від 23 тисяч доларів, тобто 440 доларів за квадратний метр. Таунхаус площею 120 кв м коштуватиме 39 тисяч гривень.

– Ціна на квадратний метр у приватному секторі в Черкасах коливається в межах 10 тисяч гривень за квадратний метр. Але це дуже приблизна ціна, кожна пропозиція індивідуальна, адже якщо серед квартир ще можна узагальнити певні стандартні варіанти, то кожний будинок – це індивідуальний випадок, – розповідають у черкаському агентстві нерухомості «Оберіг». А от що стосується оренди – всі експерти зазначають, що вона не змінилася. – Ціна на оренду не виросла, бо ціни на ЖКХ й так ростуть, і орендодавці розуміють, що за такими цінами вони просто залишаться без орендарів, – стверджує Олена Лузан, голова ради ГО «Палата Ріелторів Черкащини».

Чи не вигідніше черкасцям вкладати гроші у київське, чи у іноземне житло? Наприклад, у Києві можна відшукати 1-кімнатні квартири за 12-15 тисяч доларів. Перспективно купувати і житло за кордоном. Адже квартири у Болгарії, Іспанії, Італії, Словенії та інших європейських країнах часто можна купити від 23 тисяч євро. 30-40 тисяч доларів, тобто 400-500 тисяч гривень за черкаську квартиру, за ці ж гроші можна купити житло у європейській країні.

Але якщо черкаська квартира за такі гроші – це звичайне помешкання з середньою якістю опалення, похмурим під’їздом і міською якістю повітря, то квартира за ті самі гроші у Європі часто передбачає охорону будинку, чисті воду й повітря, комунікації в ідеальному стані і ремонт. А ще – можливість здавати її відпочивальникам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#квартири #квартира #житло
Оголошення
live comments feed...