• Головна
  • Роздратовані уманці пішли в наступ проти хасидів (ВІДЕО)
09:02, 9 вересня 2015 р.

Роздратовані уманці пішли в наступ проти хасидів (ВІДЕО)

Уманці знову повстали проти хасидів. Цього разу штурмували їхнє наметове містечко. Так боролися проти нелегальних наметів, їх мали знести ще рік тому. За цей час влада питання не вирішила, тому обурені жителі пішли до них з болгаркою.

 Так в Умані місцеві активісти зносять хасидську огорожу. Спочатку знімають металопрофіль, тоді зрізають труби. На них і тримається кількаметровий паркан. Його встановив приїжджий бізнесмен, для охорони намету. Щоправда, уточнюють місцеві, зробив це незаконно. Тому й заходилися його зносити.

А це кілька днів потому демонтують уже сам намет. Роблять це під наглядом правоохоронців.

До так званих "ліквідаторів" виходить обурений власник. Він переконує, всі документи має. Коли ж просять їх надати – відмовчується.

Уманському протистоянню вже кілька років. Рік тому активісти звернулися до влади. Вимагали узаконити наметове містечко. Його хасиди розбили на прибережній зоні річки Уманка. За це, кажуть активісти, не платять жоден податок але споживають воду та електроенергію.

Активіст: "Вони ночами. Така в них традиція, вночі. Зранку пришли нічого не було. А тут за ніч уже й палатка стоїть. Люди спали, а замість дороги вже забор стоїть. Нормально".

Мирити протестувальників приходить тимчасовий мер. Олександр Цебрій півгодини вмовляє активістів дати час хасидам до ранку.

На вмовляння "ліквідатори" піддаються. Недокінця зруйновану палатку таки полишають. Хасиди ж стоять на своєму, переконують права мають за законодавством.

Наступного дня коммунальники не приїздять. Тому активісти болгарку далеко не відкладають. А паломники тим часом, готуються до святкування Рош-га-Шану. Зустрічатимуть майже 20 тисяч вірян.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси
Оголошення
live comments feed...