• Головна
  • У Черкасах ліквідували районні ради
14:46, 19 листопада 2009 р.

У Черкасах ліквідували районні ради

На сьогоднішній сесії депутати Черкаської міськради ліквідували районні ради. За рішення „Про не утворення районних у місті Черкаси рад” проголосували 37 депутатів. П`ятеро не підтримали це рішення. Нинішні депутати райрад допрацюють свій термін до 30 травня наступного року. Надалі районами керуватимуть лише виконавчі адміністрації.

– До нас звернулися комітети самоорганізацій населення, депутати міської, районних рад, народний депутат Інна Богословська, представники політичних партій та громадських організацій. Суть звернення полягала в тому, щоб надалі не утворювати районні ради. Враховуючи економічний стан міста, враховуючи те, що ці кошти можна спрямувати на вирішення міських проблем. Тому виконком підготував таке рішення, – пояснила на сьогоднішній сесії начальник організаційного відділу департаменту забезпечення діяльності виконавчого комітету Любов Маліщук.

Народні обранці висловлювали побоювання, що йдеться про ліквідацію районів.

– Не йде мова про ліквідацію районів, вони будуть працювати як раніше, - пояснив секретар міськради Василь Маринкевич.

Як йдеться в тексті рішення, ради скасовано „з метою вдосконалення системи управління містом, поліпшення якості адміністративних послуг, які надаються членам територіальної громади, ефективного використання трудових, фінансових ресурсів та з метою уникнення дублювання повноважень”. У двомісячний термін рада має створити районні адміністрації.

На думку Сергія Одарича, ліквідація районних рад – представницьких органів, які нині не мають своїх повноважень – дозволить зекономити близько 7 мільйонів гривень міського бюджету.

– Змінюються мери, депутати міської ради, але є кілька питань, в якому думки усіх політичних сил збігаються. До таких питань належить і ліквідація районних рад, – зауважив міський голова.

За його словами, ці органи, які нині фактично не мають своїх власних повноважень, лягають зайвим тягарем на плечі міського бюджету. Усі функції, що виконують райради, є виконавчими. З ними легко можуть впоратися районні виконавчі адміністрації.

– У районних рад немає ніяких власних повноважень. У них немає жодної копійки власних коштів. Усі фінансові ресурси, що у них є, це ресурси міста. Ми щороку на сесії під час формування бюджету виділяємо кошти районам, для того, щоб вони виконувати функцій, які є виключно виконавчими – нарахування субсидій, субвенцій, поділ соціальних допомог, робота служб у справах неповнолітніх. Це функції виконавчих органів, для цього не потрібні депутати, – зазначив міський голова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...