• Головна
  • Черкаси цієї зими потонуть у снігу?
16:55, 5 вересня 2015 р.

Черкаси цієї зими потонуть у снігу?

Взимку Черкаси може чекати снігова катастрофа, адже грошей на прибирання міста ще не виділено, зазначив на прес-конференції Андрій Бортник, який очолює приватне підприємство «Черкаське спеціалізоване управління №525», що займається комунальним обслуговуванням міста.

В цьому підприємець звинувачує секретаря міської ради Олександра Радуцького. Відсутність грошей на зимове прибирання та можливу біду підтверджують в департаменті ЖКХ, причину вбачають у політичних іграх.

– В минулі роки підготовка до зими починалась в середині літа, і прискорити цей процес неможливо, бо сіль везуть із Артемівська, на це треба два місяці після замовлення і 100%-ї передоплати. Бюджетне призначення міськвиконкому на це – нуль гривень нуль копійок. Ми зверталися до міськвиконкому, треба щось робити, бо буде транспортний колапс, неможливо підготувати техніку за день, – розповідає Андрій Бортник.

«Спеціалізоване управління №525», яке очолює Бортник, відповідає за очистку доріг міста від снігу й льоду й зараз, стверджує він, мало б закупляти сіль, але вдалося купити лише два вагони солі, а це – десята частина від потрібного. Зараз працівники фірми тимчасово зайняті на виробництві сухих борщів для АТО замість того, щоб готувати місто до снігів. Скільки ще підприємство ще витримає так – невідомо. Як і те, хто прибиратиме місто, коли міська влада втратить вже друге підприємство, здатне прибирати місто, слідом за «ЧЕЛУАШ», яке робило цю ж роботу і раніше було оголошено банкрутом.

– Ми виконували свою роботу якісно, на всю техніку встановлені gps-трекери, щоб міська влада могла в режимі реального часу бачити, де перебувають наші машини і що ми за який час зробили. До контролю робіт долучились громадські організації, в тому числі «Автомайдан-Черкаси». Ми перейшли з солі та піску на соляні розчини, крім нас це робили лише 4-5 областей, навіть в Європі ця технологія ще не дуже поширена. Використали автомобілі власної розробки, таким чином місту прибирання стало обходитися значно дешевше. Все було добре до формування коаліції в міськраді, «групи тридцяти одного депутата».

У цьому році бюджетне призначення на тендери, які виграло наше підприємство, зменшили на 55-65%. Після цього нам почали телефонувати знайомі й пропонувати поспілкуватися з Олександром Радуцьким, секретарем міської ради, і вирішити  це питання, – розповідає Бортник. Підприємець зазначає: «домовлятися» не став, після чого почалася «атака» з боку Радуцького, переконаний Андрій Бортник.

– Олександр Радуцький на засіданні  міськради пред’явив 25 актів про недоліки прибирання зупинок і став вимагати департамент ЖКХ негайно розірвати договір з підрядником. Ми залучили до перевірок нашої роботи «Самооборону» «Автомайдан-Черкаси», і за 3 дні перевірок жодних недоліків нашої роботи не виявлено. Звідки ці 25 актів? Написані на коліні, – стверджує підприємець. Нині ж прибирання доріг ніхто не фінансує, і невідомо, коли будуть виділені кошти.

–  Останні кошти на прибирання доріг, в тому числі зимове, були ще в січні цього року. Після цього гроші справді не виділялися. Причина? Гадаю, причини політичні. Я ще не бачив, щоб так халатно ставилися до питання зимового прибирання. Можливо, хтось думає, що побудувати дитячий майданчик важливіше, ніж запобігти комунальній зимовій катастрофі, це ж така справа. Прибирання міста підприємством Андрія Бортника, справді одне з найкращих в Україні. Щодо зменшення тендерних коштів для його підприємства, причина полягає у індексації валют. Департамент ЖКХ  подав заявку на 5,5 мільйонів гривень на зимові роботи й ще 6,5 мільйонів на інші роботи, – розповідає Андрій Наумчук, директор департаменту ЖКХ. Андрій Бортник заявляє – його претензії – поза політикою.

– Я не політик і не йду в депутати, це не передвиборчий піар, і не перевиборчий демарш проти цього політика. Але мають бути чіткі професійні дії в місті, – стверджує Бортник. Олександр Радуцький вважає, що претензії за невиділені на зиму кошти мають бути звернені не до нього.

– У нас цим займається департамент ЖКХ, який підпорядковується меру міста Сергію Одаричу. Депутати затверджують на комісіях те, що їм подає виконавчий орган, – пояснив свою позицію Олександр Романович.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сніг #зима #комунальники
Оголошення
live comments feed...