• Головна
  • Черкаський гідрометцентр повідомив, коли повітря стане чистішим
14:09, 3 вересня 2015 р.

Черкаський гідрометцентр повідомив, коли повітря стане чистішим

Сьогодні погоду Черкащини формує область підвищеного атмосферного тиску, тому спостерігається суха, спекотна та маловітряна погода.

Приземна інверсія та слабкий вітер (переважно західного напрямку, 3-5 м/с) сприяють накопиченню у повітрі шкідливих домішок, що негативно впливає на здоров’я людей і навколишнє середовище. Про це повідомивначальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За даними метеостанцій області, зранку 3 вересня у повітрі спостерігалася помірна задимленість. Лабораторією спостережень за забрудненням атмосфери м. Черкаси в пробах за 7-му годину ранку відмічено зростання концентрацій оксиду вуглецю в повітрі до 4 разів.

Про очікуване збільшення концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі Черкаський гідрометцентр попереджав ще 1-го вересня.

Радіаційний фон у Черкасах сьогодні на ранок становив 11 мікрорентген на годину, по області – від 12 до 16 мікрорентген на годину, що в межах природного фону та суттєво не відрізняється від значень минулих днів.

Покращать ситуацію довгоочікувані дощі, які знизять показник пожежної небезпеки в екосистемах та очистять атмосферне повітря. 5-6 вересня через Черкащину проходитимуть атмосферні фронти із заходу, що зумовлять короткочасні дощі. При цьому, посилений вітер прискорить процес очищення повітря. Денні температури поступово знижуватимуться: 5-6 вересня вдень – +21…26°, 7-8 вересня вдень – +18…23°.

Як відомо, рівень приземного забруднення зростає здебільшого при антициклонах і зменшується при циклонічному характері погоди. А опади вимивають домішки з повітря. Найчистішим повітря буває відразу після опадів і чим більше їх випадає, тим краще повітря очищується.

У зв’язку із ситуацією, що склалася, метеостанції області проводять частіше вимірювання радіаційного фону, а вся важлива інформація буде оперативно доводитися до органів влади та населення, зазначають у Черкаському гідрометцентрі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#смогін #столиця #київ #торф
Оголошення
live comments feed...