Черкаським приреченим хворим полегшать життя

Приречені хворі в Черкасах отримуватимуть фахову допомогу лікарів та психологів. Про організацію такої служби в обласному центрі говорять вже кілька років. На останній сесії обласної ради депутати схвалили проект відповідної програми.

Про це vikka.ua повідомили у прес-службі департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА.

Завдання паліативної допомоги – позбавлення від болю, усунення або зменшення розладів життєдіяльності та інших важких проявів хвороби, догляд, психологічна, соціальна та духовна допомога пацієнту та його рідним, як в умовах спеціалізованого медико-соціального закладу – хоспісу, так і вдома.

За словами заступника директора департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА Олега Найдана, захворюваність на злоякісні новоутворення та смертність від них на Черкащині зростає.

"На обліку перебувають понад 33 тисячі хворих на злоякісні новоутворення. Щороку виявляється близько 5 тисяч нових випадків з цією патологією. Рівень онкологічної захворюваності в області щорічно перевищує середній рівень по Україні. Протягом першого року з моменту встановлення діагнозу в області помирає кожен четвертий хворий з патологією. Питома вага хворих з ІІІ-ІV стадією хвороби становить близько 40 відсотків", – зазначає Найдан.

Люди на фінальному періоді життя часто мають кілька супутніх захворювань, психічно-емоційні розлади та соціальні проблеми, які вимагають кваліфікованої комплексної мультидисциплінарної допомоги за умови координованої та узгодженої роботи закладів. Через відсутність системи паліативної допомоги досить часто такі люди залишаються сам на сам з болем та стражданнями.

Відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я та Комітету Міністрів ради Європи, паліативна допомога має стати одним з пріоритетних напрямів політики охорони здоров’я в Європі.

ВІККА
лікарня життя
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии