На Черкащині можуть зникнути кілька річок

Екологи та активісти області учора зібрались за «круглим столом» для обговорення проблем річки Тясмин. Вони збирались підписати резолюцію, де йдеться про необхідність розробки та затвердження повноцінного проекту з чітким планом дій. Однак, у ході обговорення екологи виявили ряд інших проблем та нюансів, пов’язаних з екологічним станом річок Черкащини.

«Виникла велика потреба у створенні регіональної програми відновлення екологічної рівноваги басейну річки Тясмин. Без цих заходів річка зникне. Так само як Золотоношка й інші невеликі річки. Це станеться, якщо ми сьогодні не здійснимо певні кроки. Чому саме почали з річки Тясмин? Тому що існує велика проблема – у цьому році горіли торф’яники. Вони горітимуть й надалі, тому що на осінь та весну припадає пік пожеж. Ці пожежі є підземними. Зупинити їх майже неможливо. А тому потрібно, щоб працювали шлюзи, які регулювали б рівень води», - сказала пані Людмила.

Відновлення шлюзів також прописані у програмі, яку активісти планують надіслати голові Черкаської облдержадміністрації після удосконалення. Зараз більшість шлюзів знищені.

Також присутні на засіданні активісти говорили і про наслідки проблеми зневоднення річок. Серед таких – засихання лісу, зменшення птахів, насамперед качок, та ін. Екологи застерігають: «Якщо дефіцит води відчуває жива та нежива природа, то скоро цей дефіцит будуть відчувати і люди».

Планується, що після прийняття проекту обласним керівництвом, здійснення всіх необхідних заходів відбуватиметься на кошти обласного бюджету.
Прочерк
Черкаси
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии