• Головна
  • Вишивка на більшості сорочок непродумана, – черкаська майстриня про моду на вишиванки
17:42, 25 серпня 2015 р.

Вишивка на більшості сорочок непродумана, – черкаська майстриня про моду на вишиванки

Мода на вишиванки. Дедалі частіше люди по всьому світу одягають вишиті сорочки. Більше того, українські народні мотиви запозичують і відомі модельєри. Проте у перегонах за мейнстримом губиться значення й перше призначення вишиванки, інформує ЧСН.

За останні роки інтерес до української вишиванки значно зріс, підтверджує народна майстриня Олександра Теліженко. Вона досліджує народне мистецтво більше 30 років. Каже, вишиванка – це насамперед оберіг. Натомість сучасники використовують її просто для краси.

Більшість сучасних схем у продажі для вишивки – непродумані й незмістовні, — кажуть фахівці. Орнаменти сплутані й не мають нічого спільного з українською традицією.

Кожен вишитий символ має значення, яке впливає на власника сорочки. Здавна українці носили вишиванки ручної роботи. Саме тому власноруч вишиті сорочки з “правильною” символікою є потужним оберегом, стверджує майстриня.
Справжню вишиванку роблять власноруч, із натурального полотна. Найкраще – домоткане чи лляне. Обираючи у магазинах сорочку, звертайте увагу на орнамент. Адже кожен символ має потужну енергетику, яка може впливати на долю власника вишиванки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вишиванка
Оголошення
live comments feed...