• Головна
  • Черкаський «Азот» може запрацювати до початку вересня
08:47, 21 серпня 2015 р.

Черкаський «Азот» може запрацювати до початку вересня

“Рівнеазот” і Черкаський “Азот” можуть запуститися до початку вересня. З 20-х чисел серпня починаються підготовчі роботи. З початку вересня заводи повинні вийти на робочий режим, – пише «Інфоіндустрія».

Брак селітри змушує нервувати всіх: і аграріїв, і хіміків. Перші бояться дефіциту та відсутності азотних добрива для осіннього внесення, другі – активізації імпортерів російської продукції.

Сьогодні нестача азотних, зокрема селітри, вимірюється сотнями тисяч тонн. Дефіцит продукту вчасно заповнити українським товаром і навіть разом з імпортом буде дуже складно, оскільки при можливостях імпорту 60 тис. тонн на місяць, а виробництва в 130 тис. тонн до кінця періоду внесення селітри (жовтень) може бути поставлено близько 360-420 тис. тонн.

Теоретично цього достатньо, з урахуванням нинішньої платоспроможності аграріїв, але навіть якщо висока ціна відіграє не на скорочення споживання, доставити і продати товар треба ще встигнути, адже оборотних коштів у багатьох трейдерів не вистачає.

Сьогодні можна очікувати зниження ціни на селітру відразу після запусків заводів. Нехай на 500-600 грн/т, але селітра впаде в ціні, для великих трейдерів і агрохолдингів ця ціна може бути і 7000 грн/т, замість сьогоднішньої 8400-9000 грн/т.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси
Оголошення
live comments feed...