• Головна
  • В Черкасах досі немає вакцин від смертельно небезпечних захворювань. В запасі одна від укусу гадюки
18:27, 19 серпня 2015 р.

В Черкасах досі немає вакцин від смертельно небезпечних захворювань. В запасі одна від укусу гадюки

Начальник міського департаменту охорони здоров’я Олег Михайлович Стадник знову констатує, що в Черкасах лікувати ботулізм, кліщовий енцефаліт, поліемеліт, кравець та інші небезпечні інфекційні захворювання нічим. Ситуація від зустрічі на початку літа з нашими журналістами з цього ж питання не змінилася. Все літо в Черкаських лікарнях не було і наразі немає цих вакцин.

Олег Михайлович погоджується з міністром охорони здоров’я Олександром Квіташвілі, що в Україні діє корупційна схема щодо сертифікації ліків, в тому числі вакцин. Адже усі ліки які вже сертифіковані давним-давно в ЄС, США та інших цивілізованих країнах з високим рівнем якості медицини – в Україні повинні ще раз проходити сертифікацію. Проте, це безперечно абсурд і  ґрунт для корупції.

Хоча Олег Стадник вже знає, що маленьке зрушення з забезпеченням вакцин відбулося, адже МОЗ видав розпорядження, яке дозволяє ввозити в Україну вакцини з Польщі та Чехії. Але мають виділитися кошти, пройти тендери, тому найближчим часом через абсурдність українського законодавства черкащани в разі захворювання на ботулізм, наприклад, повинні будуть власними силами шукати напівлегальні вакцини. А перед введенням їх лікарями в організм, потрібно писати заяву, що пацієнт на свій страх і ризик дозволяє ввести в себе несертифікований препарат.

Начальник департаменту охорони здоров’я, мабуть з сарказмом, констатує, що в третій міській лікарні є стратегічний запас – одна вакцина від укусу гадюки. “Епідемії – така ж з зброя масового ураження як і ракети та танки” – говорить Олег Михайлович, “держава має попри всі негаразди, війну та інші складнощі забезпечити найнеобхіднішими препаратами лікарні країни “.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакцина
Оголошення
live comments feed...