Відомий письменник приїде у Моринці, щоб розворушити черкаські села

На вихідних у селі Моринці пройде всеукраїнський благодійний фестиваль Ше.Fest, присвячений Тарасу Шевченку. На гостей фестивалю чекає багато родзинок, серед яких і зустріч із відомим українським письменником Василем Шклярем.

Незадовго до фестивалю Василь Шкляр приїхав до Черкас, щоб розповісти, навіщо потрібно підтримувати такі фестивалі. Він переконаний, що завдяки подібним заходам піднімається національна та енергетична цінність краю. Особливо ж, коли мова йде про край Шевченка.

– Дуже добре, що нарешті ми розворушуємо наші села, бо національна свідомість ще не на тому рівні, як би хотілося. Але з того покоління, що буває на Ше.Фесті вже не виростуть покручі, – поділився своїми думками письменник.

Письменник вважає, що на Черкащині саме Шевченкові села та Холодний Яр – це потужні енергетичні центри.

– Я часто кажу і казатиму, що перша велика подорож Тараса Шевченка була тоді, коли малого Тараса дід Іван повіз до Холодного Яру. І дитина так увібрала енергетику Холодного Яру, що 25-річним він почав писати найвидатніший свій твір “Гайдамаки”, – каже Василь Шкляр.

А організатори зазначають, що цьогорічний фестиваль значно якісніший за рівнем підготовки і має розширену програму. Зокрема, планується ніч українського кіно. А кожен музичний гурт виконає пісню на слова Шевченка.

– Будуть цікаві шевченкознавці. Наприклад, розкажуть про інтимні моменти в поезії Тараса Шевченка. А це буде цікаво кожній молодій людині. Чекають на гостей і театральні постановки, – зазначають організатори.

На фестивалі також збиратимуть кошти для батальйону “Айдар”.

Нагадаємо, що фестиваль триватиме упродовж двох днів – 22 та 23 серпня. Детальніше ознайомитися з програмою можна ТУТ.

Про все
Черкаси
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі