У Черкасах люди з вадами зору підсобляють хворим на туберкульоз (ВІДЕО)

Особливі меблі від особливих черкасців. У Черкасах люди із вадами зору взялися виготовляти меблі. Уже навіть отримали замовлення від протитуберкульозного диспансеру. Щоправда, єдине за кілька місяців. Замовники, кажуть, остерігаються. Чому - Ірина Малюкова знає.

Робота на підприємстві у розпалі. Тут отримали довгоочікуване замовлення – ліжка для дитячого відділення протитуберкульозного диспансеру. Хоч і працюють тут люди здебільшого незрячі, на швидкість роботи, кажуть, це не впливає. Замовлення обіцяють виконати вже за кілька тижнів.

Віталій Теліженко, керівник підприємства: "Заснував підприємство чоловік, який зовсім нічого не бачить. Але почав потроху щось робити, заманювати людей. Ну, звісно, не повністю нічого не бачить. А з вадами зору, інваліди третьої групи, другої, яких так на роботу не хочуть брати"

Не впливають вади й на якість роботи, кажуть волонтери. Богдан взявся допомагати особливим мебльовикам. Бо вибити замовлення їм надто складно. Хоч ціни в них на третину нижчі від інших. Узимку підприємство було на межі закриття.

Богдан Гаркуша, волонтер: "Знаєте, можна нічого не робити, а прийти до губернатора або до міського голови і сказати: "Ми потребуємо. Дайте нам грошей". А вони так не роблять. Вони кажуть, що можуть зробити, виконати якесь замовлення. Дайте тільки їм те замовлення"

Ось цими шафами та столами в центрі ЛЖВ користуються вже не перший рік. Кажуть: нарікань жодних. Надалі планують співпрацювати лише з особливими мебльовиками.

Олена Стрижак, голова Черкаського обласного відділення "Всеукраїнська мережа ЛЖВ": "Якщо, наприклад, у нас є потреба в якомусь невеликому ремонті навіть не тих меблів, що вони виготовляють, підприємство завжди йде нам назустріч і роблять це безкоштовно. Допомагають якісь запчастини замінити або щось доробити"

Такою та іншими видами благодійності на підприємстві займаються все рідше. Бо через малу кількість замовлень, нарікають, сутужно. 

ВІККА
утос меблі
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии