• Головна
  • Черкаських водіїв штрафуватимуть за допомогою відеокамер
15:14, 14 серпня 2015 р.

Черкаських водіїв штрафуватимуть за допомогою відеокамер

Верховна рада прийняла зміни до законодавства у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Цим законодавством передбачається відповідальність фізичних та юридичних осіб за порушення, виявлені за допомогою приладів фото- і відео-реєстратрації. Формально цей закон у Черкаській області набуває чинності 6 листопада.

Про це під час брифінгу з питань культури водіїв заявив старший інспектор з особливих доручень УДАІ УМВС України в Черкаській області Олег Єргаков.

«Це мають бути прилади, що працюють в автоматичному режимі. Чисто технічно – це та ж сама відеокамера, яких у нас зараз приблизно 30 в Черкасах. Вони здійснюють спостереження за громадським порядком. Із цієї камери технічно буде можливо брати відеоряд і потім визначати власників транспортних засобів та надсилати їм постанови».

Складною, за словами пана Олега, є процедура нарахування штрафів за порушення, виявлені реєстратором.

«Якщо власник сплачує штраф в термін до 5 днів – сума складає 50% від штрафу, якщо протягом 30 днів – повна сума штрафу, більше 30 днів – буде нараховуватись пеня».

Таким чином, всі штрафи за водіїв громадського транспорту отримуватимуть підприємці-перевізники.

«Власник звільняється від відповідальності, якщо автомобіль вибув з його володіння внаслідок крадіжки, або якщо водій сам прийде в ДАІ та надасть інформацію, що саме він був за кермом», - уточнює Олег Єргаков.

Механізм стягнення штрафів та масштаби встановлення технічних засобів найближчим часом має остаточно визначити Кабінет Міністрів України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#відеокамери #водії
Оголошення
live comments feed...