• Головна
  • У Катеринополі відкрили першу єврокімнату для лікування АТОвців (ВІДЕО)
10:27, 14 серпня 2015 р.

У Катеринополі відкрили першу єврокімнату для лікування АТОвців (ВІДЕО)

Новенькі меблі, індивідуальний санвузол та сучасна техніка. У таких умовах тепер лікуватимуться АТОвців в Катеринополі. У тамтешній райлікарні відкрили єврокімнату. Подібних в області немає, говорить Яна Федоровська.

 Особливий екстер’єр та лісові масиви. Вони дотепер вирізняли цю центральну районку. Наразі, говорить її головна медсестра Оксана, хизуються сучасною єврокімнатою. Першою, й поки що єдиною в районі, призначеною для лікування бійців АТО.

Оксана Доценко, головна медсестра Катеринопільської ЦРЛ:  "В палатах немає в нас ні телевізора, ні кондиціонера, немає холодильника, він є на коридорі, він об’єднує одне крило. Для такої палати звичайно чудово, що зробили такий подарунок. Аби такі умови були хоч приблизно для усіх решта, то це була б золота річ."

Багато простору, нові меблі, окремий санвузол. На додачу – кондиціонер та плазма. Така потреба виникла, говорить головний лікар, після приходу пораненого бійця-земляка. Йому терміново потрібна була допомога.

Людмила Борецька, головний лікар Катеринопільської ЦРЛ: "Він перебуває у нас на лікуванні десь півтора тижня. Після того, як перевели у госпіталь у Черкаси ми порадились, що нам терміново треба вирішувати ці питання. Тому що людина… ми його й опікали, ми створили всі умови, що якось його підтримати бо людина почувала себе дуже погано. І ми виріши в першу чергу створити умови для лікування."

Тепер оновлену палату презентують благодійникам. Саме вони облаштували сучасну єврокімнату. Серед районів – подібної нема. Усі витратні кошти взяли на себе. На додачу, надали фінансування для лікування бійців, які часто самі не можуть покрити вартість медикаментів.

Олександр Коваленко, член Всеукраїнського об’єднання "ЧЕРКАЩАНИ": "Дуже багато разів був на Сході, був на першій-другій лінії оборони. Бачив, що потрібно хлопцям там. Бійці приходять, їм потрібна особлива увага, особливі умови, такі умови я думаю їм створили: окремий санвузол, кондиціонер, щоб вони могли після окопів та бліндажів. пролікуватися, відпочити, реабілітуватися."

На ремонт палати для АТОвців витратили більше ста тисяч гривень. Сума для лікарні – непосильна. Однак місцеві благодійники, члени Всеукраїнського об’єднання "ЧЕРКАЩАНИ", відгукнулися беззаперечно. Кажуть: об’єднуватись задля допомоги своїм землякам – справа набагато цінніша.

Артур Фатима, підприємець: "На такі справи не шкода дійсно, що ми знаємо, що люди які захищають нашу країну… якщо не ми будемо їх підтримувати, то завтра мабуть буде вже ворог, то краще підтримати своїх."

Сучасні умови оцінюють і в Спілці воїнів АТО "Черкащани". Там кажуть: місто реабілітувати бійців готове. Належні умови облаштовані в госпіталі та в обласній лікарні. Та фізично не в змозі прийняти усіх.

Олександр Тихонов, голова "Спілки воїнів АТО "ЧЕРКАЩАНИ": "Тому дуже потрібно, щоб в інших районах створювалися такі палати, щоб воїни не їхали за 100 і більше кілометрів. Бо є в нас райони дуже віддалені. І це психологічно добре, коли вони знаходяться дома біля сім’ї і отримують такі послуги."

Благодійники і лікарі тішаться такому відкриттю. Хоч, додають:  мріють, аби потреба у військовій реабілітації відпала якнайшвидше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси
Оголошення
live comments feed...