• Головна
  • Кримське питання або як черкасці дістаються на окуповану територію
19:41, 13 серпня 2015 р.

Кримське питання або як черкасці дістаються на окуповану територію

Ще минулого року черкащани з острахом і навіть обуренням ставилися до подорожей на окупований Крим. Причин знаходилось чимало. Як військові – боязнь "зелених чоловічків", так і суто моральні – шок від нападницьких дій Путіна і небажання відпочивати на тимчасово "російському" півострові.

Утім до 2015 році емоції поволі стихли. Поки на Сході країни триває війна, в Черкасах знову починаються з'являтися оголошення про недорогий відпочинок на окупованому півострові. З одного боку, відпочинок у Криму на сьогодні є спокійним і безпечним. З іншого – окрім моральних проблем додалися ще й економічні: ціни в рублях і захмарні ціни.

"Проїзд коштує 2200 гривень (сюди входить проїзд по 500 гривень туди й назад і 10-денне проживання в пансіонаті за 1200 гривень). Сам відпочинок у селищі Малоріченському, 20 км від Алушти. Із Черкас виїжджаємо о 5 ранку, потім доїжджаємо до російського кордону, виходимо і переходимо кордон пішки, йдучи приблизно 40 хвилин", – говорить Світлана і пояснює, що є не представником турфірми, а лише координатор перевезення.

За її словами, на межі материкової України та Криму прикордонники перевіряють паспорти, сумки та просять заповнити декларації. Перейшовши кордон, другий перевізник (він же й власник пансіонату у Криму) зустрічає відпочивальників уже на півострові.

Також представниця туристичного перевезення радить взяти із собою харчі, тому що нині у Криму "все дорого". Щодо валюти, то у Криму в обігу сьогодні російські рублі.

"Черкащанам буде вигідніше обміняти валюту в Україні, тому що на півострові гривня зовсім знецінена", – радить Світлана.

Пізніше вона переконує в безпеці подорожі і доступності моря: "До води йти 10 хвилин".

Дехто з черкасців дістається до Криму "своїм ходом". Містянка Наталія нещодавно повернулася з півострову, куди їхала на машині.

"Щоб поїхати до Криму власною машиною, то тільки на блок-пості потрібно простояти день. Ми стояли там так довго: 3 години – на українському кордоні, ще 3 – на російському", – бідкається Наталія.

Вона також жаліється на високі ціни на окупованому півострові.

"Кримчани живуть як і раніше. До українців ставляться нейтрально. Я навіть говорила там українською мовою, і мене ніхто не заламав і не побив, як пишуть у наших українських ЗМІ", – додає черкащанка.

Назад Наталія їхала вже потягом. За її словами, таким рейсом важче подорожувати, тому що весь час переживаєш, аби встигнути на потяг назад додому.

"А якщо їхати потягом до Криму, то вийти треба на станції Новоолексіївка. Потім потрібно пересідати на автобус або брати таксі. На сьогодні вартість таксі коштує 400 гривень до кордону в Крим. А потім: йти пішки приблизно 2 кілометри через міст. Було б все добре, та ось дуже проблематично перетинати кордони", – обурюється Наталія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Крим #відпочинок
Оголошення
live comments feed...