• Головна
  • Черкащани налякані спекою і викидами
12:34, 13 серпня 2015 р.

Черкащани налякані спекою і викидами

Що таке ацетонемічний синдром в сім’ї 8-річної Насті знають дуже добре. Дівчинка із самого малку страждає від цього розладу.
– Слабкість, млявість, підвищення температури, відсутність температури, нудота… І так щоразу, коли в дитини підвищується ацетон. Тоді одразу переходимо на сурову дієту: не вживаємо молочних продуктів, смаженого, солоного, солодкого. П’ємо якомога більше, зокрема, «Боржомі», узвар, – розповідає мама Насті Олена. – Це зараз добре знаємо, як боротися з неприємними симптомами. 

А кілька років тому, коли Настя захворіла вперше і злягла з високою температурою, батьки налякалися не на жарт.
– Нас навіть до лікарні забрали, пролежали тижнів зо два. Постійні крапельниці, уколи, дитина від того плаче, не спить… Як згадаю, аж млосно робиться, – говорить пані Олена. – Звідки ця напасть береться, то й хто знає.
Дитина харчується простою здоровою їжею домашнього приготування. Овочі й фрукти – із села, вирощені дбайливими бабусею з дідусем. Ніяких чіпсів, жувальних гумок, цукерок. 

– Але це не завжди допомагає. Ацетон може з’являтися у міжсезоння, в період літньої спеки, та взагалі, здавалося б без особливих причин, – додає пані Олена. – Переконана, одна з найголовніших причин проблем зі здоров’ям і підвищення ацетону – погана екологія. 
За даними Черкаської лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря 11 серпня по м. Черкасах відбулося забруднення атмосферного повітря діоксидом азоту 1-го ступеня небезпеки. В обласному центрі з гідрометеорології в таких випадках радять весь вільний час знаходитися за містом, у паркових зонах та на узбережжі водоймищ. По можливості залишатися у прохолодних або кондиційованих приміщеннях, пити збільшену кількість води та обмежити фізичні навантаження. Подібні повідомлення, на жаль, аж ніяк не рідкісні для обласного центру та й Черкащини загалом. Про це свідчить хоча б та кількість найрізноманітніших чуток і здогадок, які можна почути серед черкащан останнім часом. Разом з тим, офіційні джерела повністю заперечують наявність небезпечних викидів. 
Повідомляє власний кореспондент «Нової Доби».

Заступник головного лікаря з медичної частини Черкаської міської дитячої лікарні Людмила Авраменко переконує, що кількість дітей з ацетонемічним синдромом останнім часом не збільшилась, а викиди підприємств і спека на загострення цієї хвороби прямої дії не мають.
– Протягом останнього тижня до нас із загостренням ацетонемічного синдрому звернулося лише двоє дітей. Так що ми спостерігаємо навіть деяке зменшення кількості пацієнтів. Зазвичай, подібні загострення більш пов’язані із режимом харчування дитини. Проте температурний режим, я маю на увазі надзвичайну спеку та відсутність вітру чи дощу, теж є дуже небезпечним для маленьких черкасців. Перебування під прямим сонячним промінням дуже шкідливо для дітей, тому що дитячий організм більш чутливий до всіх шкідливих факторів. Від перегріву настає загострення усіх хронічних станів, особливо серцево-судинних та нервових хвороб. У дітей різко погіршується самопочуття, починаються судоми. Інколи бували випадки, коли батьки у сильну спеку брали з собою дітей на пляж, а в лікарю вони потрапляли уже з крововиливами у мозок. Тому дуже раджу з 11 до 17 години дня не випускати дітей (особливо найменших) із прохолодних, кондиціонованих приміщень (комфортна температура – 25-25 градусів за Цельсієм) та давати їм багато рідини.
Вчені вбачають проблему не стільки у викидах в атмосферу підприємств, скільки в загазованості повітря від автомобілів.

– Існує два види смогу. Один так званий лондонський смог або лондонський туман, який передбачає високу концентрацію сірчистого газу. Інший вид – це лос-анджелеський смог, у якому переважають автомобільні викиди, а саме оксиди азоту, вуглеводні, альдегіди та бензопірени. Цей смог є високотоксичним і його складники набагато небезпечніші, ніж звичайний вуглекислий газ, який вимірюють в ДСТ, – говорить доктор технічних наук, професор, голова наукової ради черкаської обласної організації всеукраїнської екологічної ліги, завідувач кафедри неорганічної хімії і хімічної технології неорганічних речовин ЧДТУ Геннадій Столяренко. – Якщо б зараз вимірювали викиди цих сполук, то всі б машини просто зупинилися. Висока ж температура і підвищений рівень сонячної радіація збільшують концентрацію цих сполук і їхню токсичність. Найвищого піку токсичності вуглеводні радикали досягають опівдні. Тому не рекомендовано в цей період перебувати поблизу автомагістралей. 

За словами вченого, єдиний спосіб захистити людей від небезпечних газів є запровадження системи очищення цих сполук. Причому робити це потрібно на державному рівні, оскільки жоден з регіонів не зможе самостійно витягнути таке навантаження на бюджет. Щодо потрібних технологій, то вони вже існують і активно впроваджуються в цивілізованих країнах світу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#викиди #спека
Оголошення
live comments feed...