• Головна
  • Програма енергозбереження в дії (ВІДЕО)
10:08, 13 серпня 2015 р.

Програма енергозбереження в дії (ВІДЕО)

Держава впроваджує програму з енергозбереження. Відтепер власники квартир можуть утеплювати будинки за рахунок кредиту лише об’єднавшись в ОСББ. В Черкасах на сьогодні створено півтори сотні таких об’єднань, шість із них – цьогоріч. Допоки у Черкасах ініціативна група, створена при мерії, роз’яснює місцевим жителям переваги таких утворень, y Луцьку громада вже має конкретні результати.

Мешканці будинку об’єдналися в Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, або ОСББ. Провели зовнішнє утеплення стін, замінили вікна в під’їздах. А об’єми спожитого взимку тепла обліковують тут за допомогою встановленого індивідуального теплового пункту.
Тепловий пункт придбали за позичені у банку кошти. Частину відсотків за кредит сплачує місцевий бюджет.
Та навіть з урахуванням оплати кредиту, вартість опалення в зимовий період знизилась удвічі завдяки індивідуальному обліку, розповідає лучанка Ніна Цибуля.
До кроків з енергозбереження українців підштовхнуло підвищення тарифів на ЖКГ. З 1 квітня Уряд прийняв рішення про поступове приведення цих тарифів до економічно обґрунтованого рівня. Це означає, що люди мають сплачувати за виробництво, транспортування і постачання газу, води, й тепла реальну обґрунтовану вартість цих послуг. Зростання тарифів для вразливих верств населення Уряд компенсуватиме через програму субсидій. В бюджеті на 2015 рік виділено 24,5 мільярди гривень. Паралельно Уряд запровадив спеціальну державну програму з енергоефективності. Ця програма дозволяє самостійно обрати постачальника обладнання та матеріалів для утеплення будинку та обліку тепла.  
До підвищення, тарифи для населення покривалися за рахунок бюджету та промисловості. В більшості країн ціни на енергоресурси для кінцевих споживачів вищі, ніж для підприємств. В Україні ж ситуація була протилежна – все це призвело до марнотратства, величезних витрат з держбюджету на субсидії «Нафтогазу» та енергетичної залежності країни.
 Надаючи кошти з центрального бюджету, Уряд закликає долучатися до програми з енергоефективності і органи місцевої влади.
Утеплювати будинки за рахунок кредиту в рамках держпрограми з енергозбереження власники квартир можуть лише об’єднавшись в ОСББ. Створити їх стало значно легше. Після того, як Президент підписав закон про повне роздержавлення комунальної сфери. З прийняттям цього закону об'єднання мешканців одержали шанс стати дійсно провідною силою на муніципальному ринку комунальних послуг. Тепер вони, а не місцева влада, визначатимуть, хто саме і на яких умовах управлятиме їхнім будинком, ремонтуватиме і зберігатиме житло. Тому фраза про те, що зараз все в руках самих мешканців, – зовсім не порожні слова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#енергозбереження #ОСББ #економія
Оголошення
live comments feed...