«Цитати Сходу». У Черкасах побачить світ книжка спогадів про війну

Журналіст і громадський активіст Сергій Могилко зібрав 70 історій бійців, волонтерів, переселенців із зони антитерористичної операції в книгу під назвою «Цитати Сходу». Нині видання готується до друку. Опублікувати книгу планують за кошти меценатів і розповсюджувати безкоштовно. Інформує власний кореспондент «Нової Доби».

– Унікальність книги в тому, що це реальні історії, думки і переживання очевидців війни на Донбасі, написані ними в період з липня 2014 року по липень 2015 року. Це не «зведення» зі штабу АТО, не висловлювання заполітизованих атошників, які намагаються додати собі рейтингу напередодні виборів. Ці історії написані самими людьми. Книга на межі між документалістикою та публіцистикою про все те, що чіпає за душу.
За словами автора проекту, ідея збирати історії бійців виникла ще рік тому – саме тоді, коли Донбас почали захоплювати і нищити ополченці та російські найманці.

– Тоді стало зрозуміло, що це – ніяка не "АТО", а справжня війна проти російського агресора. Це історія, яку наші діти і онуки колись вивчатимуть у школах. Тому її понад усе варто зберігати і пам’ятати, – зазначив Сергій Могилко.
Проект містить понад 70 історій бійців добровольчих батальйонів, Збройних сил, Нацгвардії, волонтерів та переселенців. Відбирати історії, які дійсно вартісні – доволі складна і кропітка робота, проте, як вважає автор проекту, вона того варта.
– Було багато того, що вцілює в саме серце. Наприклад, історії переселенців про те, як змінилося життя на Донбасі після того, як його окупували терористи, те, наскільки зросли ціни, про заляканих пенсіонерів, доведених до відчаю автоматними чергами у них під вікнами. Бувають історії і про щасливі врятування від смерті. Так, наші бійці, навіть перебуваючи у надскладних умовах, намагалися допомогти іншим – підгодовували і лікували бродячих собак. Ці собаки потім «приживалися» у роті і рятували бійців від смерті. Тварини відчували наближення обстрілу та за кілька хвилин до його початку ховалися під лавки і прикривали вуха лапами. Бійці розуміли, що їм теж потрібно ховатись у бліндажі та укриття. Це врятувало життя не одному солдату. 
Серед авторів, мемуари яких увійшли до книги, – троє черкащан. Це «айдарівець» із Чигирина Олексій Семенов, відома черкаська волонтерка ГО "Громадський Блокпост" та Центру допомоги армії Оксана Циганок та боєць 95-ї окремої аеромобільної бригади черкасець Василь Шкут.

– Книга буде видана за спонсорський кошт та розповсюджуватиметься безкоштовно. Для друку 2 тис. примірників необхідно зібрати 24 тис. 500 грн. Перші примірники будуть подаровані безпосередньо на передову нашим бійцям, бібліотекам і навчальним закладам, а частину тиражу черкащани зможуть отримати через волонтерські організації нашого міста, – розповів ініціатор проекту. – Тож звертаємось до всіх небайдужих: якщо Ви вважаєте гідним і корисним те, що ми робимо, підтримайте наш проект фінансово! 
Картка «Приватбанку»: 4149 4378 5284 5492. Отримувач: Могилко С.В.

Нова Доба
цитати про війну книга війна АТО
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі