• Головна
  • Чигирин вимагає від Кабміну 7 мільйонів
15:51, 29 липня 2009 р.

Чигирин вимагає від Кабміну 7 мільйонів

За те, що заборонили грати.

Депутати Чигиринської районної та міської рад минулого тижня звернулися до Кабінету Міністрів України з вимогою виділити одноразову допомогу в 7 мільйонів гривень як компенсацію за заборону грального бізнесу.

Як повідомила "Прес-Центру" начальник управління економіки Чигиринської райдержадміністрації Тетяна Кейт, бюджет районного центру на 75% складався з надходжень від малого приватного підприємства "Вегас", яке зареєстроване в Чигирині, але має гральні заклади по всій країні. Завдяки цим коштам місто спроможне було виділяти дотацію району, що в свою чергу складало до половини районного бюджету.

Зрозуміло, що після введення 26 червня цього року заборони на гральний бізнес, ні про які надходження від діяльності цього підприємства до бюджету не може бути й мови. Тому депутати районної ради на засіданні прийняли звернення до Кабміну як до ініціатора заборони з вимогою компенсувати втрати місцевого бюджету. Адже органи місцевого самоврядування не спроможні за таких умов виконати делеговані державою зобов'язання і повноцінно платити зарплату працівникам бюджетної сфери та утримувати соціальні заклади.

Заступник начальника фінансового управління райдержадміністрації Валентина Муртазаєва розповіла, що у вівторок 28 липня райдержадміністрація отримала окреме доручення за підписом першого заступника Міністра фінансів України Ігоря Уманського, яким міському бюджету дозволяється брати позику в держскарбниці України на покриття тимчасових касових розривів. Отже, тепер бюджетники Чигиринщини не так гостро будуть відчувати проблеми з наповненням особистих гаманців. Всі зобов'язання перед людьми будуть виконані, але при цьому зросте борг міста перед державою. Але Валентина Сергіївна з оптимізмом дивиться в майбутнє і переконана, що вихід з проблемної ситуації таки буде знайдено. Хоч би там як було, наразі всі бюджетники вчасно отримали зарплату, вчителі у повному обсязі отримали відпускні. Тепер треба готуватися до навчального року та осінньо-зимового періоду.

"Ми не захищаємо грального бізнесу, ми шукаємо шляхи розв'язання проблем наших жителів. Якщо найближчим часом Кабмін не ухвалить відповідних рішень, ми не зможемо виконати своїх зобов'язань у сфері охорони здоров'я і ЖКГ", – заявив голова Чигиринської райдержадміністрації Петро Литвин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...