• Головна
  • На Черкащині сільський ліцей економить завдяки вітру, сонцю та вторинним матеріалам (ФОТО)
14:20, 9 серпня 2015 р.

На Черкащині сільський ліцей економить завдяки вітру, сонцю та вторинним матеріалам (ФОТО)

Навчально-виховний комплекс у селі Верхнячка (Черкаська область) використовує міні-вітряк та сонячні батареї для проведення природничих уроків.

Як зазначає директор ліцею Людмила Денисюк, уроки фізики у навчальному закладі відбуваються без використання "мережевої" електрики. Натомість використовуються сонячні батареї та міні-вітряк, який збудував вчитель фізики Сергій Сабадин разом із школярами. Вітрова міні-станція, яка має потужність 2-3 кіловати, освітлює кілька кімнат.

5.jpg

5.jpg

За словами директора, більш потужний вітряк мають намір встановити на даху навчального закладу і забезпечувати електроенергією кабінети природничих дисциплін. У планах також -сонячні колектори, зелений фотосинтез, повідомляє pedpresa.ua.

На додачу, учні та вчителі оформляють шкільні коридори та класи, використовуючи вторинні матеріали. У кабінеті праці на стінах "ростуть" мальви, "в'ється" барвінок, а в кутку примостився майже справжній гарбуз. Усе зроблено з непотрібних матеріалів: шматочків тканини, ниток зі старого светра, пінопласту, гіпсу.

До створення "зеленого дизайну" у школі долучаються не тільки діти та вчителі, а й батьки. У кімнаті "тихих ігор" (так тут називають тиху годину) під стелею - різнокольорові абажури, стилізовані під Земну кулю. В іншій - виліплене на стіні яблуко, гусінь та метелики з фотографіями учнів.

Раціональний підхід до використання енергоресурсів впроваджується учнями та викладачами ліцею у рамках освітнього проекту "SPARE", участь у якому навчальний заклад бере з 2011 року.

Вже у 2013 році Верхняцький НВК, учні якого порахували тепловтрати будівлі і разом з учителями склали її енергетичний паспорт, став пілотним закладом із реалізації проекту "SPARE". Після детальних розрахунків школярі дійшли висновку, що енергоефективність можна підвищити на 12-15%, лише замінивши систему освітлення, заклеївши та утепливши вікна.

Відтоді учні та педагоги сільського ліцею здобувають призові місця на українських та міжнародних конкурсах, пропонуючи ефективні екологічні рішення для села та країни.

Так, у 2014 році одинадцятикласники Еліза Запарована та Іван Дорощук посіли призове місце у конкурсі "Енергія і середовище" з проектом "Перспективи виробництва і використання біогазу на прикладі місцевих сільськогосподарських підприємств". Старшокласники не тільки спроектували біогазову установку, але й довели, що сировини та відходів із місцевих фермерських господарств вистачить для опалення всього села. Проектом вже зацікавилися місцеві підприємці Верхнячки.

Дбають учні ліцею і про озеленення Верхнячки. В рамках проекту "Саджанці" школярі цього року разом із учителькою біології висадили по сто саджанців червоного дуба, липи та сосни. Коли деревця підростуть, їх пересадять на вулиці селища. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вітер #сонце #ліцей
Оголошення
live comments feed...