• Головна
  • Стефан Пеан та Павло Шидловський просять владу врятувати унікальну історичну пам’ятку
17:28, 5 серпня 2015 р.

Стефан Пеан та Павло Шидловський просять владу врятувати унікальну історичну пам’ятку

Український археолог Павло Шидловський та французький палеозоолог Стефан Пеан не можуть дати точний прогноз, через скільки років унікальне житло мисливців на мамонтів в селі Межиріч Канівського району зникне назавжди.

Сьогодні держава та Черкаська обласна державна адміністрація цілковито самоусунулись від фінансування унікального археологічного музею. Стародавня пам’тка перетворюється на пил. Основною причиною цього є відсутність саркофагу над археологічним об’єктом. Існуюче накриття є простим металевим гаражем, який захищає тільки від дощу. 

СТОЯНКА1

СТОЯНКА1

Проте дуже дивною виглядає позиція очільника Черкащини Юрія Ткаченка, який фактично заявив, що його мало цікавить Межирічська пам’ятка. Адже він разом з норвежськими друзями активно шукає стоянки вікінгів на Чигиринщині і гроші шукатиме саме на прославляння скандинавських предків.

Після піднятого на прес-конференції губернатора журналістами питання про катастрофічний стан Межирічської стоянки мисливців на мамонтів, журналісти “Дзвону” вирушили на Канівщину, аби з перших вуст вчених зрозуміти, скільки у влади є часу для того щоб зберегти унікальну спороду.

Ми в Межирічі зустріли міжнародну групу археологів, які власне і пояснили нам катастрофічну ситуацію, що склалася.

стоянка2

стоянка2

Французький палеоархеолог Стефан Пеан розповідає, що наразі важко точно сказати скільки в української влади залишилось часу до повної руйнації пам’ятки, але це точно не десятиліття. Український археолог з Київського університету Тараса Шевченка Павло Шидловський більш песимістичний в прогнозах, він вважає, що якщо в наступні рік-два не розпочати будівництво капітального укриття, яке б підтримувало сталу температуру та вологість на розкопаному об’єкті – він просто перетвориться в попіл.

Археологи вже звикли, що їхні наукові дослідження ніхто не фінансує, що вони їздять в Межиріч на розкопки, фактично за власний кошт. Проте, це не є найбільшою проблемою, адже якщо держава, та Черкаська обласна адміністрація зокрема, не знайде фінансування для зведення капітального укриття, то канівська стоянка мисливців на мамонтів зникне назавжди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси
Оголошення
live comments feed...