Прокуратура вивчає причини невиплати 26 мільйонів зарплатні

За даними Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації загальна сума невиплаченої заробітної плати на даний час по області становить 26,5 мільйонів гривень.

Органами прокуратури області спільно з органами державного контролю вживаються заходи, спрямовані на виявлення фактів умисної безпідставної невиплати заробітної плати з метою захисту конституційного права громадян, передбаченого ст. 43 Конституції України.

Упродовж поточного року органами прокуратури області у сфері погашення заборгованості з виплати заробітної плати пред’явлено до суду 77 заяв на загальну суму майже 700 тис. грн., з яких задоволено 55 на суму 502 тис. грн.

Протягом 2015 року зареєстровано 4 кримінальні провадження за фактами безпідставної невиплати заробітної плати на загальну суму 1, 4 млн. грн.

Так, прокурором м. Черкаси 29 липня розпочато досудове розслідування за фактом умисної невиплати заробітної плати працівникам державного підприємства "Черкаський консервний комбінат" за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175 КК України.

Установлено, що керівник вказаного підприємства упродовж лютого-червня 2015 року безпідставно, за наявності достатніх коштів на підприємстві, не виплатив працівникам заробітну плату, що призвело до заборгованості на суму 181,1 тис. грн.

Досудове розслідування триває.

Довідково: ч. 1 ст. 175 КК України передбачено покарання у вигляді штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до двох років, або позбавлення волі строком до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області.

Прес-Центр
зарплатня
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии