• Головна
  • Жителів Черкас лякають нові назви вулиць
17:16, 29 липня 2015 р.

Жителів Черкас лякають нові назви вулиць

Завтра о 17.30 в Будинку культури ім. Кулика відбудуться громадські слухання з приводу переіменування вулиць. На обговорення виноситься близько 40 наіменувань вулиць, яким хочуть змінити назви. Чи готові черкащани жити на вулиці Героїв Майдану, Гостромогильній чи Грабарській, чи знають вони про завтрашнє зібрання та чи збираються висловити свою думку на ньому, дізнавався кореспондент “Про все”.

Григорій Онисифорович, працівник приватної фірми

– Я за переіменування вулиць, це все пережитки і це потрібно змінювати. Але, наприклад, вулицю, на якій я живу, Чекістів, планують переіменувати на Грабарську – це дуже погана назва. Наразі ми плануємо збирати підписи, щоб переіменувати цю вулицю в Привокзальну, як вона називалася раніше. Думаю, що влада має дослухатися до думки громади. Ми знаємо, що завтра відбудуться слухання, представник нашої громади, я думаю, обов’язково буде на них присутній. Під час переіменування слід враховувати і історичні назви, і сучасні події.

Юлія Фомічова, журналістка

– Я вважаю, що потрібно позбуватися усього радянського, але деякі варіанти переіменування мене просто лякають. І я розумію людей, які не хочуть жити на таких вулицях. Пахарів хутір, Змагайлівська, Татинецька… По-перше, важко буде звикнути до таких назв, по-друге, може потрібно більш сучасні назвати вигадати. Я не думаю, що потрібно повертатися до язичницьких часів і називати вулицю Змагайлівська, я навіть не розумію її сенсу. Ми рухаємося вперед, живемо у 21 сторіччі. Мені подобаються варіанти: Героїв Майдану, Генерала Момота.

Алефтина Сердюк, пенсіонерка

– Я згодна, що вулиці слід переіменовувати. Але нічого ні про нові назви, ні про громадські слухання не чула. Чим швидше це зроблять, тим краще.

Наталія Васильченко, оцінювач ювелірних виробів

– Я вважаю, що ці переіменування – це для людей зайвий клопіт з документами буде. Яка назва зараз є, нехай така і залишається, всі вже звикли до них. Я вважаю, що сьогодні увагу слід приділяти більш важливим аспектам, а не переіменуванням вулиць. Не за це вони переживають. Коли людям немає за що жити, то їм байдуже на назви вулиць. Можливо, пізніше і варто було б цим зайнятися, але наразі є нагальніші проблеми. Про громадські слухання я не знала.

Любов Майборода, депутат Черкаської обласної ради

– Назва вулиці – це символ. Це ідеологія, це питання цінностей, які сповідують люди. Якщо вулиці мають назви тиранів, як: Постишев, Кіров, Котовський – людей, які були причетні до знищення України, то яку перспективу має ця держава? Тому це не другорядне питання, це питання першочергове. Вулиці повинні відображати наше ставлення до історії та наші пріоритети. Я позитивно ставлюся до громадських слухань, але ніякі громадські слухання не можуть вирішити долю переіменування вулиць, оскільки є процедура переіменування і остаточно це вирішують депутати міської ради.

Вадим Свінобоєв, приватний підприємець

– Переіменування вулиць – це прямий заробіток грошей, щоб люди потім пішли переробляти документи. Я не чув про громадські слухання, але був би не проти на них сходити. При переіменуванні вулиць потрібно керуватися історичним підходом. Ну можна назвати вулицю на честь Кличка, але навіщо це робити, який у цьому сенс.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вулиці
Оголошення
live comments feed...