Актори драмтеатру хочуть позбутися худкерівника за допомогою влади

Посприяти у звільненні з займаної посади в.о. художнього керівника обласного академічного українського музично-драматичного театру Сергія Проскурні – із таким проханням звернулися до голови обласної ради Валентини Коваленко представники творчого колективу театру.

Ініціативна група з представників драмтеатру прийшла на прийом до Валентини Коваленко і передала звернення працівників закладу. У ньому актори висловлюють занепокоєння відносно подальшої творчої долі колективу та пояснюють, чому вважають недоречним перебування на посаді нинішнього в.о. художнього керівника театру. На їхню думку, Сергій Проскурня свої посадові обов’язки не виконує або виконує частково на власний розсуд. У зверненні зазначається, що "виконувач обов’язків художнього керівника, який повинен організувати весь комплекс творчої та виробничої діяльності театру, більшою мірою, відсутній на робочому місці".

Серед звинувачень на адресу Сергія Проскурні: "нераціональне планування творчого робочого процесу", "однобока прем’єрна-репертуарна політика, яка веде за собою нерівномірне навантаження творчого складу театру", "неефективне використання державних та театральних коштів, творчого та технічного потенціалу театру", "нав’язування власної концепції розвитку театру, яка, зрештою, призводить до зниження професійного мистецького рівня" тощо.

Під зверненням підписалися більше сорока працівників театру. Також актори надали голові обласної ради копію протоколу результатів голосування за зняття з посади в.о. художнього керівника Черкаського драмтеатру, яке відбулося під час зборів колективу. Згідно цього документа, голоси розділилися наступним чином: за зняття проголосувало 59 осіб, проти – 11, утримались – 8 осіб. За словами акторів, на збори колективу Сергія Проскурню запрошують, але він на них не приходить.

Голова обласної ради Валентина Коваленко пояснила представникам ініціативної групи, що кадрові питання в колективі обласного драмтеатру перебувають у компетенції директора закладу. Лише Володимир Осипов може звільнити з займаної посади в.о. художнього керівника, якщо вважатиме це за потрібне. Проте, на думку Валентини Коваленко, директору драматичного театру варто було б враховувати думку колективу. За словами акторів, які прийшли на прийом, на директора театру здійснюється тиск з боку впливових покровителів художнього керівника, тож директор нібито побоюється і сам втратити посаду. Валентина Коваленко запевнила акторів, що рішення про призначення чи зняття з посади директора комунального підприємства, яким є драмтеатр, може бути ухвалене лише обласною радою. Тож утисків з приводу кадрового рішення, яким воно б не було, директору закладу боятися не варто. Також Валентина Коваленко запропонувала акторам звернутися зі своєю проблемою також і до управління культури облдержадміністрації.

Повідомляє відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації.

Прес-центр
звільнення Черкаси драматичний театр Сергій Проскурня,голова обласної ради Валентина Коваленко представники творчий колектив
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии