• Головна
  • Чверть тисячі черкаських бійців не можуть знайти роботу після демобілізації
14:00, 23 липня 2015 р.

Чверть тисячі черкаських бійців не можуть знайти роботу після демобілізації

У рамках телевізійної програми «У фокусі подій», що відбулась днями на ОДТРК «Рось», зустрілись за круглим столом представники влади, громадських організацій та волонтерів, які обговорювали з учасниками антитерористичної операції питання їх соціального захисту. 

Як служба зайнятості допомагає з працевлаштуванням цій категорії громадян розповіла перший заступник директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна:

«Підтримка демобілізованих учасників антитерористичної операції у їх соціальній адаптації до мирного життя – одне з пріоритетних завдань сьогодення. Черкаська служба зайнятості бере участь у виконанні Обласної комплексної програми щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки, затвердженої на сесії обласної ради 24 квітня ц.р.»

Крім того, за словами заступника директора центру, вирішувати ці питання допомагають угоди про співпрацю, укладені між Черкаським обласним центром зайнятості та департаментом соціального захисту населення ОДА, державною установою «Черкаський обласний контактний центр», навчальним центром державної прикордонної служби України «Оршанець», представництвом регіонального кризового психологічного центру Черкаської обласної благодійної фундації «Паритет», благодійною організацією «Центр допомоги армії», громадськими організаціями «Волонтер Черкащини» та «Спільнота біженців Донецька та Сходу України», комунальним закладом «Черкаський обласний госпіталь для інвалідів війни Черкаської обласної ради».

Марина Вікторівна розповіла, що службою зайнятості в приміщенні обласного госпіталю для інвалідів війни створено інформаційний пункт, де отримують консультації колишні учасники АТО.

В усіх базових центрах зайнятості області створено інформаційні куточки для бійців АТО, які систематично поповнюються актуальними матеріалами.

Спеціалісти базових центрів зайнятості забезпечують індивідуальний підхід до учасників АТО, налагоджено співпрацю з роботодавцями. Завдяки цьому демобілізованих працевлаштовують за професіями, які вони мали до мобілізації, або ж пропонують пройти підвищення кваліфікації, підготовку, перепідготовку залежно від потреб роботодавців. Проводиться робота щодо з’ясування потреби в професійному навчанні цієї категорії громадян. Їм пропонується професійне навчання, зокрема індивідуальної форми, в навчальних закладах області та центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

З початку проведення демобілізації до центрів зайнятості області звернулось 226 осіб із числа демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО. Всі вони отримали профорієнтаційні послуги, 206 призначено виплату допомоги по безробіттю, 5 осіб серед демобілізованих військовослужбовців розпочали за підтримки служби зайнятості підприємницьку діяльність, 20-ти особам забезпечено тимчасову зайнятість, 13 осіб проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості. Марина Вікторівна відзначила, що на заваді працевлаштуванню стають низькі заробітні плати: 

«Розмір допомоги по безробіттю перевищує розмір зарплати, яку роботодавці вказують у вакансіях. Це є однією з причин того, що працевлаштовано лише 17 осіб».

Черкаська служба зайнятості постійно шукає нові шляхи і підходи аби допомогти військовослужбовцям якомога швидше повернутися до повноцінного мирного життя.



Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаські бійці #робота #демобілізація #центр зайнятості #Черкаси
Оголошення
live comments feed...