Депутати погодились реструктуризувати борг перед ЄБРР

Депутати Черкаської міськради зі скрипом дозволили комунальному підприємству «Черкаситеплокомунерго» провести реструктуризацію боргу перед Європейським банком реконструкції і розвитку.

«Черкаситеплокомуненерго» не змогло виплатити банку 1,5 млн євро (40 млн грн) боргу, тому ці кошти, відповідно до угоди з банком, мав виплатити міський бюджет. На важливості реструктуризації наголошував міський голова Черкас Сергій Одарич. Він сформулював два очевидні виходи із ситуації.

– Ми можемо погодитись на реструктуризацію, тим більше, що це була моя пропозиція банку, і він пішов нам назустріч. А також можемо проігнорувати реструктуризацію, але тоді потрібно буде погасити кредит – приблизно 40 млн грн. До того ж, в такому випадку ми фіксуємось як порушники кредитної угоди і потрапляємо до умовного чорного списку. Це тягне дуже серйозні негативні наслідки для підприємства і для міста. Відповідно, це буде багато років впливати на кредитний рейтинг міста, – пояснив міський голова.

Проти реструктуризації виступали кілька депутатів, серед яких найактивнішим був Роман Діскант. Він наголошував на тому, що доцільніше сплатити борг, адже при реструктуризації відсоток по кредиту зростає із 3,75 до 6%.

Крім цього, Роман Діскант висловив незадоволення позицією начальника «Черкаситеплокомунерго» Миколи Кушніра, який, за його словами, не хоче брати жодної фінансової участі у вирішенні кредитних питань, перекладаючи їх повністю на міську раду.

У результаті депутати погодилися на реструктуризацію боргу «Черкаситеплокомуненерго». Відтак підприємство отримує 2 роки «канікул», і виплачуватиме борг тільки з вересня 2016 року протягом 5 років.

Прочерк
Депутати Черкаська міськрада Черкаситеплокомунерго ЄБРР борг
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии