Жвава дискусія розгорнулася під час презентації проекту реконструкцій вулиць

Міський голова і його команда презентували жителям вулиці Героїв Дніпра проекти майбутньої реконструкції їхньої вулиці. Презентація відбулася у формі публічного обговорення, оскільки до статусу громадських слухань не вистачило людей: замість необхідних 300, прийшло приблизно 150 жителів міста.

Міський голова повідомив, що в його планах в цьому році – розробити проект реконструкції, а вже в 2016 почати втілювати його в життя  – Героїв Дніпра – це унікальна вулиця, яка прилягає безпосередньо до берега Дніпра. Провівши реконструкцію, ми можемо підсилити або ж ослабити можливості берегової лінії. Загалом, в інших містах, наприклад, в Києві, є негативна тенденція до знищення подібних вулиць, тому що вздовж берега завжди є спокуса побудувати автобан. Нам же треба покращити доступ до води, а не зробити берег для автомобілів, – наголосив міський голова у своєму виступі.
У презентації Сергій Одарич повідомив, що за його планами реконструйована вулиця має бути розрахована на рух громадського транспорту, під’їзд\від’їзд автомобілів місцевих жителів і гостей району, пішохідний та велосипедний рух та на заняття фізкультурою. 
Серед обмежень, встановлених щодо майбутньої вулиці – мінімальний рівень шуму, низька швидкість руху автомобілів та відсутність вантажного транспорту. Проект, презентований міським головою, передбачає дві смуги руху транспорту, кишені для паркування автомобілів, спеціальні жолоби для дощової води, велодоріжку та кілька рядів дерев. Другий проект реконструкції – багато в чому подібний до першого, але передбачає 4 полоси руху транспорту. Його презентував розробник – архітектор Адам Заїка, який, правда, розпочав свій виступ заявивши, що його ніхто не запрошував, але він прийшов сам.
У ході обговорення проектів думки залу розійшлися. Одні висловилися на підтримку вулиці з 4-ма смугами руху. Такий проект, на їхню думку, є більш далекоглядним в контексті постійного зростання кількості автівок у місті. Інша частина присутніх підтримала проект з 2 смугами руху, аргументуючи це тим, що він більше розрахований на відпочинок та дозвілля черкащан. Дискусія місцями переростала в суперечки і закінчилась доволі жваво та емоційно, у результаті слово отримали не всі бажаючі. Своєрідний модератор обговорення, депутат міськради Микола Кудрявцев, так і не дав можливості висловитися журналісту телеканалу “Антена-Плюс” Роману Шовенку.
– Я вважаю, що спочатку треба навести порядок і відремонтувати дороги по всьому місту, а вже потім обговорювати оцей проект, – обурюється Роман. – Це все одно, коли у всьому дворі безлад, а хазяїн хоче на стежці навести порядок. Взагалі я вважаю, що тут (на обговоренні – ред.) просто затягують час, щоб штучно відвернути увагу громади від її “права власності” на берегову територію. Питання щодо розвитку берегової смуги зазвучало відразу після обговорення реконструкції вулиці.  – Берегова смуга – це родзинка, це перевага нашого міста над іншими містами. Погано, що вона в нас не впорядкована, але добре, що не забудована. Ми можемо створити її з нуля. Зробити окрасою і привабити туристів, – наголосив Сергій Одарич. Тим не менш, до розгляду другого питання в залі залишилось трохи більше половини людей. Вони вже не слухали виступи доповідачів і супроводжували їх криками “ганьба”.

ІнфоМІСТ
Реконструкція вулиць
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии