• Головна
  • Чи потрібно купувати малюкові сонцезахисні окуляри
для батьків
09:55, 1 червня 2015 р.

Чи потрібно купувати малюкові сонцезахисні окуляри

для батьків

Існують європейські, американські, австралійські вимоги до якості сонцезахисних окулярів (безрецептурних).

Вони, перш за все, повинні бути:

- Безпечні. Враховується якість матеріалу, з якого зроблена оправа: нетоксичний при контакті зі шкірою та вогненебезпечний; якість обробки (шліфування і полірування) лінз; ударостійкість.

- Ефективні. Враховується ступінь пропускання ультрафіолетових променів (UV).

Ультрафіолетове випромінювання UVR – це невидима частина спектра, вимірюється у нанометрах. 1 нм = одна мільярдна частина метра (10 у -9 ступеню).

Залежно від довжини хвилі розрізняють:

-         UVA 315-400 нм. Ці хвилі проникають глибоко у тканини, але не є настільки руйнівними, як UVB, тому що у них енергія фотона менша, ніж у UVB.

-         UVB 280-315 нм. Ці хвилі вважаються найнебезпечнішими для людини, хоча основна маса променів поглинається атмосферою.

-         UVC 100-280 нм. Ці хвилі поглинаються атмосферою і не досягають поверхні Землі.

Встановлено, що у кришталику ока є 0-бета-3-гідроксікінуренін, який поглинає UVA і, тим самим, захищає сітківку. При попаданні UV променів в очі, основне навантаження припадає на рогівку і кришталик, потім на склоподібне тіло і вже потім на сітківку ока.

Найбільш небезпечні UV для дітей до 10 років. Тому, сонцезахисні окуляри більш актуальні для дітей, ніж для дорослих.

Є три основні стандарти якості сонцезахисних окулярів:

- Європейський стандарт (EN 1836: 2005);

- Австралійський стандарт (AS / NZ 1067: 2003);

- Американський стандарт (ANSI Z80,3-2001).

Європейський стандарт виділяє 4 ступені захисту UV:

0 – недостатній захист;

2 – достатній захист;

6 – хороший захист;

7 – повний захист.

Чим більше поглинання UV, тим темніші лінзи.

Чи потрібно купувати малюкові сонцезахисні окуляри (фото) - фото 1

Чи потрібно купувати малюкові сонцезахисні окуляри (фото) - фото 1

Усі три стандарти близькі між собою – градація від слабкого поглинання UV до сильнішого. Відмінність полягає у тому, що при максимальному ступені захисту від UV європейські стандарти допускають погрішність у 5%, а стандарти США вимагають практично 100% блокування UV променів.

Європейські 6 і 7 ступені захисту відповідають австралійським 3 і 4 ступеням і рекомендовані дітям залежно від яскравості сонячного світла.

Європейська 7 ступінь захисту і австралійська 4 заборонені до використання окулярів під час водіння.

Якщо сонцезахисні окуляри відповідають європейським стандартам якості, на дужці або на етикетці є маркування СЄ (абревіатура фр. Conformité Européenne – європейська відповідність). Таке маркування мають усі товари, що реалізуються на території європейських країн. Окуляри, вироблені у США, мають маркування 400UV або UV100%.

Для отримання ефективного поглинання UV променів, при виготовленні лінз для сонцезахисних окулярів використовують спеціальні хімічні речовини або спеціальне покриття.

Лінзи для сонцезахисних окулярів виготовляють зі скла, пластмаси та полікарбонату.

Оптимальними для дітей є лінзи, виготовлені з полікарбонату, тому що вони ударостійкі і, відповідно, безпечні. Недолік – легко дряпаються. Тому на лінзи з полікарбонату (як правило, на спортивні окуляри) наносять спеціальне захисне покриття.

Що ще надзвичайно важливо для окулярів – це якість самих лінз. Для визначення цієї характеристики існує простий метод. Розташуйте окуляри на зручній відстані від очей, прикрийте одне око, а другим дивіться через центр лінзи на предмет, що має прямі лінії (бажано, що має форму прямокутника). Повільно переміщуйте окуляри вгору-вниз, праворуч-ліворуч. Якщо спотворення ліній не відбувається – лінзи якісні.

Слід пам'ятати, що фотохромні, поляризаційні і дзеркальні лінзи не захищають від UV і також повинні мати маркування ступеня захисту від UV.

Важливим моментом є форма окулярів. Якщо яскраве сонячне світло потрапляє в очі поверх окулярів або збоку, це різко зменшує ефективність самих окулярів. Тому, окуляри повинні щільно сидіти на носі, довжина завушних дужок повинна відповідати формі обличчя дитини для того, щоб забезпечити максимальне прилягання до шкіри обличчя, не викликаючи дискомфорту. При цьому, слід звернути увагу на те, щоб вії не впиралися у скло.

Дітям з далекозорістю, які змушені носити окуляри постійно, влітку бажані окуляри з легким затемненням лінз.

Чи потрібно купувати малюкові сонцезахисні окуляри, фото-2

Існує кілька стереотипних помилок при виборі сонцезахисних окулярів.

1. Чим темніші скла, тим кращий захист.

Якщо лінзи у сонцезахисних окулярах зроблені із звичайної пластмаси – чим вони темніші, тим небезпечніші для ока. Чим темніша лінза, тим ширші зіниці, тим більше UV проникає в очі, тим негативніші наслідки. Це особливо небезпечно для дітей. Тому дітям до 10 років обов'язково слід купувати сонцезахисні окуляри, які відповідають вимогам.

2. Чим вища ціна, тим вища якість.

Австралійські офтальмологи, досліджуючи якість сонцезахисних окулярів (різних країн і різних брендів), виявили, що висока вартість не гарантує високу якість.

Придбавши якісні окуляри дитині, Ви можете розраховувати на те, що очі малюка будуть у безпеці. Тепер можна сміливо вирушати у подорожі, насолоджуючись літом і сонцем!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#окуляри для дітей #очки для детей #солцезащитные очки #детские очки
Оголошення
live comments feed...