Цьогоріч шанси абітурієнтів на вступ зрівняли, – «Опора»

У вступній кампанії 2015 року відбудеться 3 основні зміни.

Про це на прес-конференції заявила координатор громадського спостереження ГО «Опора» за ЗНО в Черкаській області Марина Макуха.

– По-перше, вступна кампанія буде проходити не в три етапи, як раніше, а в один, – пояснює Марина Василівна. – По-друге, відтепер діятиме так звана пріоритетність заяв. Вона полягатиме в тому, що абітурієнт повинен буде цифрою від 1 до 15 вказати, яка заява для нього є більш пріоритетною. Тут важливо, щоб людина правильно оцінювала власні сили, а не визначала пріоритетний ВНЗ лише його популярністю. Таким чином, при однаковій кількості балів перевагу матиме абітурієнт, у якого цифра пріоритетності вища. І третя зміна спрямована на розширення самостійних можливостей навчальних закладів. Вони тепер зможуть визначати вагу кожного предмета ЗНО, присвоюючи їм коефіцієнти, починаючи з 0,2. Найбільш вагомий предмет із тієї чи іншої спеціальності матиме найбільший коефіцієнт.

Усі зміни спрямовані на зрівняння шансів абітурієнтів. Так, відтепер пріоритету не матимуть ті, хто швидше інших привіз оригінали. А також збільшуються шанси вступити у тих, хто гарно склав ЗНО із профільного предмету, але гірше з другорядних.

– На рейтинг шкільного атестату та результати творчих конкурсів ВНЗ також можуть впливати власними коефіцієнтами. Однак деякі навчальні заклади взагалі ігнорують шкільний атестат, не присуджуючи йому жодного коефіцієнту, – говорить Марина Макуха.

Прочерк
Черкаси
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии