• Головна
  • Чигиринські лісівники ходять на роботу з ноутбуками
12:40, 30 липня 2009 р.

Чигиринські лісівники ходять на роботу з ноутбуками

Чигиринські лісівники за допомогою ноутбука зі спеціальною програмою, електронної мірної вилки та висотоміра визначають об'єм кожного дерева, яке призначене для заготівлі при головному користуванні чи рубках догляду.

«Технологія проста, – розповідає головний лісничий Чигиринського лісгоспу Олександр Іродюк. – Підійшов до дерева, електронною вилкою заміряв діаметр, потім висотоміром зафіксував висоту. Ці дані відразу ж потрапляють у спеціальну програму, яка їх обробляє і видає результат, дуже швидко і точно».

Як повідомляють у Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, раніше всі заміри робили дерев'яними приладами, заносили у польову відомість, потім обраховували, тобто, процес підготовки до заготівлі тривав значно довше. Досі Чигиринський лісгосп був єдиним в області, де застосовувалася така технологія. А нещодавно перейняти досвід вирішили і смілянські лісівники. Проконсультувавшись із чигиринськими колегами, вони також придбали електронний комплекс для замірів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...