• Головна
  • На Черкащині підрядники розкрадали гроші на будівництві будинків (відео)
08:39, 5 липня 2015 р.

На Черкащині підрядники розкрадали гроші на будівництві будинків (відео)

Будинок-мрія мав з'явитися на Черкащині ще 7 років тому. У місті Корсунь-Шевченківський готували пілотний проект реконструкції старих житлових будинків. У двох чотирьохповерхівках державним коштом планували добудувати мансардовий поверх, утеплити стіни, замінити вікна, двері та інженерні мережі. Що з того вийшло - дивіться у сюжеті "Подробиць".

У цих недобудовах уже кілька років мали б жити люди. Натомість про виселення почали замислюватися мешканці із нижніх поверхів. Від руїн на даху, кажуть, - їм самі збитки.

Галина Іванівна живе у цьому будинку понад півстоліття. Згадує, у 2007 старенький чотириповерховий дім внесли до пілотного проекту реконструкції за державною програмою. Окрім утеплення, планували добудову п'ятого поверху. Та роботи - й досі не завершені.

"І немає кому пожаліться, нема кому сказати, щоб вислухали, кажуть зробимо-зробимо і так стоїть, то скільки ж можна. 7 років не краситься в хаті, нічого не робиться, бомжами поставали, ще й будемо під тином жити", - говорить Галина Іващенко, жителька будинку.

Люди скаржаться - не один рік через недобудову на даху - їхні оселі потопають після дощів.

"По перше вона взялась пліснявою, вона смердить, санстанція не дозволяє в таких квартирах жити і от онук один раз приїхав з Києва, каже піду в квартиру, півночі побув, він задихається, молода дитина", - говорить Марія Темна, жителька будинку.

Житлові будинки Корсуня стали пілотним проектом програми удосконалення системи управління житловим фондом. Трохи більше мільйона на реконструкцію одного з будинків отримали ще у 2007 році. Тоді поміняли вікна, укріпили фундамент та почали зводити мансардний поверх. Відтоді змінилося не багато, кажуть комунальники, які є замовником цих робіт. Хоча ще у 2011 переказали підряднику більше 2,5 млн. гривень - для завершення реконструкції.

"Вже їх немає взагалі, щоб добудувати будинок, в мене по підприємству як виділяли кошти по Леніна 17 зараз висить заборгованість, ніяких актів виконання робіт забудовник не надав, просто взяли гроші, щось робили, щось не робили", - говорить Олександр Шкребтій, начальник КП "Виробниче житлове РЕУ", місто Корсунь-Шевченківський.

Підрядник виправдовується - будували повільно, бо гроші держава виділяла частинами. Своєї провини у руйнуванні будинку через недобудову не вбачає. Через цю ситуацію, каже, навіть пережив мікроінсульт - нині лікується в обласній лікарні.

"Я не бачу тут ніякого криміналу, я не фірма-однодневка, я працюю більше 10 років. У нас всі документи підтверджуючі діяльність є, як установчі, і договірні, і субпідрядні, і по поставкам, всі документи у нас є", - говорить Олександр Савченко, підрядник.

Іншої думки - правоохоронці. Кажуть, триває слідство за фактом розкрадання майна в особливо великих розмірах. Нині розглядається клопотання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

"Роботи проведено менш ніж на півмільйона, 2млн. розкрадено, вони були виведені через підконтрольні підприємства, на разі за цим фактом відкрито кримінальне провадження", - говорить Дмитро Грищенко, речник управління УМВС України в Черкаській області.

Чи покарають підрядників - згодом вирішить суд. Хто ж дороблятиме ремонти у будинках, які мали стати прикладом гарного господарювання для всієї України - поки що невідомо. Люди ж благають лише про одне - бодай перекрити дахи над їхніми помешканнями, аби не залишитися одного дня - просто неба.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси
Оголошення
live comments feed...