Головний рятувальник розповів, чому загорівся театр

Про причини загоряння Черкаського обласного музично-драматичного театру, наслідки пожежі та про подальшу долю закладу розповіли журналістам. Офіційний коментар надали перший заступник голови обласної ради Наталія Кравцова і начальник Управління ДСНС у Черкаській області, депутат обласної ради Віктор Гвоздь.

За словами генерал-майора служби цивільного захисту, черкаські рятувальники на відмінно впоралися із поставленими перед ними завданнями. На його думку, це підтверджує той факт, що під час пожежі обійшлося без людських жертв і вдалося зберегти вартісне обладнання і декорації театру, а також не дали вогню розповсюдитися на решту приміщення.

Також Віктор Гвоздь озвучив імовірні причини виникнення пожежі:

- Зараз ми прораховуємо до десяти можливих версій. Але найбільш імовірні три: це підпал, куріння і аварійний стан електрообладнання, - зазначив він.

Назвав він і фактори, які спричинили масштабність цієї надзвичайної ситуації. Це і затримка із викликом пожежних, і порушення норм протипожежної безпеки, несправність систем, які відповідають за автоматичне оповіщення про загоряння і систем автоматичного пожежогасіння.

- Ми в обласній раді вже обмірковуємо, як запобігти виникненню подібних ситуацій у майбутньому, - повідомила перший заступник голови обласної ради Наталія Кравцова. – Думаю, що найближчим часом на усіх підприємствах обласної комунальної власності буде проведена перевірка систем протипожежної безпеки. Також розглядаємо можливість страхування комунального майна на випадок пожеж.

Розповіла Наталія Кравцова і про імовірні шляхи фінансування робіт по відновленню будівлі драмтеатру. Точну суму збитків встановить спеціальна експертна комісія. Після цього частина коштів буде виділена з резервного фонду обласного бюджету. Решту будуть просити в держави, районних бюджетів і міста Черкаси. Не відмовляться і від спонсорської допомоги. Адже для обласної скарбниці витрати на відновлення приміщення драматичного театру – дуже велике навантаження.

 

Прес-служба Черкаської облради
театр пожежа Черкаси
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии