• Головна
  • Черкащани зможуть самостійно вирішувати, на які потреби йтиме частина бюджету
09:46, 3 липня 2015 р.

Черкащани зможуть самостійно вирішувати, на які потреби йтиме частина бюджету

Невдовзі жителі Черкас зможуть самостійно вирішувати, на які потреби спрямувати частину коштів із міського бюджету, інформують на офіційному сайті влади.
Така можливість у черкасців з’явилася завдяки механізму «партиципаторного бюджету» (або – громадського бюджету), що реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства за кордонних справ РП та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку.
Наразі Координаційна рада з питань Громадського (партиципаторного) бюджету напрацьовує офіційний документ, який і визначить основні особливості, етапи реалізації та методологію «бюджету участі». Найімовірніше, це буде міська Програма. Після того, як її затвердять і, відповідно, визначать механізм впровадження партиципаторного бюджетування, кожен житель Черкас матиме змогу запропонувати свій проект для поліпшення інфраструктури міста. Ті пропозиції, які пройдуть усі етапи погодження, будуть винесені на голосування серед мешканців міста. Проекти (їх, попередньо, оберуть три), які підтримає своїми голосами найбільша кількість людей, будуть обрані міської радою для реалізації впродовж 2016-ого року.
– Наша мета – забезпечити участь громади в формуванні й витрачанні частини бюджетних коштів, – зауважив заступник директора – начальник бюджетного управління департаменту фінансової політики Роман Жовнір. – Зараз же потрібно створити умови, щоб містяни мали змогу надати свої пропозиції та визначитися з тим, яка з них краща та яку дійсно варто втілити в життя.
Поки ж між членами Координаційної ради триває дискусія на предмет того, у який спосіб відбуватиметься процедура голосування за той чи інший проект для реалізації. Серед варіантів – інтернет-голосування з sms-підтвердженням або ж із допомогою бюлетенів.
Окрім цього, під час чергової зустрічі представники Координаційної ради зійшлися на тому, що пропозиції з благоустрою міста, які надходитимуть від людей, мають стосуватися щонайбільше п’яти тематичних напрямків. Поки їх близько десяти – це і ремонт тротуарів, облаштування зон відпочинку, вуличного освітлення, майданчиків для вигулу домашніх тварин, спортивних майданчиків, майданчиків для збору негабаритного сміття й побутової техніки, внутрішньо-дворового освітлення тощо. 
Для того, щоб визначитися з кількома напрямками, на які цього року потрібно виділи кошти з бюджету, в офіційній групі в соцмережі "Фейсбук" «Громадський бюджет м. Черкаси» та в розділі «Ваша думка» на офіційному веб-порталі Черкаської міської ради створили опитування.
– Нам потрібно обрати ті напрямки, які буде реально реалізувати, враховуючи в тому числі й чинне законодавство, – сказав Роман Сергійович. – Можна ставити перед собою великі плани, але не реалізувати їх. Тож треба визначити такі умови, аби пропозиції, які надходитимуть від людей точно спрацювали й їх вдалося втілити.
 
Проект "Партиципаторний бюджет – можливості для підвищення громадської активності і встановлення справжнього партнерства з органами влади" одночасно впорваджується ще в двох містах України – Полтаві та Чернігові. Громадський бюджет є своєрідною формою демократії та означає відкритий порцес дискусій та прийняття рішень, у якому кожен житель міста шляхо голосування вирішує, у який спосіб витрачати частину коштів місцевого бюджету.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бюджет #Черкаси
Оголошення
live comments feed...