Пільгу щодо земельного податку мають не всі категорії пенсіонерів

Громадяни, які є землевласниками та землекористувачами повинні сплатити земельний податок за 2015 рік не пізніше 28 серпня 2015 року. Статтею 281 Податкового кодексу України передбачено пільги щодо сплати земельного податку для наступних категорій громадян: інвалідів І та ІІ групи; фізичних осіб, які виховують 3-х і більше дітей віком до 18 років; пенсіонерів (за віком); ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичних осіб, визнаних законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

«Сьогодні значна частина пенсіонерів – власників земельних ділянок перебувають на заслуженому відпочинку за вислугою років, проте у наведеному переліку пільговиків їх немає. Для того, щоб отримати пільгу, щодо сплати земельного податку вищевказаних пільгових категорій необхідно підтвердити своє право належно оформленими документами», - повідомила заступник начальника ДПІ у м. Черкасах Анна Білик.

Державна податкова інспекція у м. Черкасах також нагадує землевласникам – фізичним особам, що звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється лише на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

-  для ведення особистого селянського господарства ― у розмірі не більше як 2 гектара;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка):

а) у селах ― не більше як 0,25 гектара,

б) в селищах ― не більше як 0,15 гектара,

в) у містах ― не більше як 0,10 гектара;

-   для індивідуального дачного будівництва — не більше як 0,10 гектара;

-   для будівництва індивідуальних гаражів — не більше як 0,01 гектара;

-   для ведення садівництва — не більше як 0,12 гектара.

Для отримання пільги громадянин має подати до територіального органу ДФС за місцезнаходженням земельної ділянки документи, що посвідчують його право на пільгу (паспорт, пенсійне посвідчення, тощо).

Громадяни, які мають земельну ділянку у межах міста Черкаси, звертаються в Державну податкову інспекцію у м. Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області за адресою бульв. Шевченка, 307, каб. 404, тел. 45-80-44.

податкова ДПІ міста Черкаси земельний податок терміни сплати земельного податку пільги по земельному податку
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии