Мисливський замок графа Шувалова повернули громадi (ВІДЕО)

Костянтин у мисливському палаці графа Шувалова працює охоронцем. Чоловік змалку проводив тут час з дідусем. Тому історію замку знає, як свої п’ять пальців.

Костянтин Кутвіцький, охоронець і екскурсовод: "Замок стоїть, пустує, охороняємо, щоб тільки шкоди не робили, вікна не били"

Охочих подивитись на український палац, збудований у стилі французького ренесансу, вистачає. Приваблює відвідувачів і його історія. Будували палац для нащадків польської та російської аристократії. Після Жовтневої революції радянська влада віддала його під навчальні заклади.

Людмила Якименко, місцева жителька: "Дуже болить душа за цю прекрасну споруду. Раніше жодного весілля не було, щоб тут не фотографувалися, відпочивали"

Олександра Ганич, туристка: "Історичне місце, треба його відновлювати. Не так багато на території Черкащини таких місць"

Донедавна пам’ятка архітектури загальнодержавного значення не мала господаря. Влада Тального зголосилася взяти парк і маєток у власність міста. Інтереси міської ради у суді відстоювала районна прокуратура. Суд позов задовольнив. Замок Шувалова, вартістю близько п’яти мільйонів гривень, передали у комунальну власність тальнівчан.

Сергій Зубенко, прокурор Тальнівського району: "Право власності за ним ніколи не були оформлені, документи ні за якою державною установою не оформлялися. Тепер держава має право законне фінансувати, реставрувати, тобто виділяти кошти. В іншому разі це було б не можливо"

Нині міська влада Тального взяла під охорону парк та оформила відповідні документи на право власності на замок. Тепер чекає від управління культури облдержадміністрації паспорта на пам’ятку і проекту кошторису на реставрацію від департаменту капітального будівництва. Аби дати палацу шанс на життя.

ТРК ВIККА
Черкаси
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии