• Головна
  • Черкаські перевізники самі визначатимуть, хто пільговик, а хто – ні (документ)
19:42, 19 червня 2015 р.

Черкаські перевізники самі визначатимуть, хто пільговик, а хто – ні (документ)

Черкаські перевізники більше не можуть возити 16 пільгових категорій людей за власний кошт, оскільки сьогодні автопідприємства працюють на межі банкрутства.

Про це йдеться у відкритому листі членам виконавчого комітету Черкаської міської ради, який опублікував “Черкаський край”.

Відкритий лист членам виконавчого комітету Черкаської міської ради

“З 3 червня 2015 року деякі перевізники перестали безоплатно перевозити пільгові категорії населення. До такої ситуації призвів той факт, що в Черкасах не були укладені угоди державного замовлення на перевезення пільгових категорій населення. Такі угоди, відповідно до статті 37 Закону України про автомобільний транспорт, Черкаський міськвиконком зобов’язаний укласти з перевізниками. Адже на те, щоб компенсувати перевізникам витрати на перевезення пільговиків, держава цілеспрямовано виділяє кошти з Держбюджету.

Проте в Черкасах протягом 3,5 року кошти на відшкодування пільгових перевезень чиновники міськвиконкому спрямовували виключно одному підприємству — КП «Черкасиелектротранс».

У той же час автоперевізники, не отримавши жодної копійки бюджетних компенсацій, перевозили 16 пільгових категорій людей за власний кошт.У ситуації, що склалася сьогодні (тотальне здорожчання пального, запасних частин, агрегатів, шин і т.д.), автопідприємства працюють на межі банкрутства.

Тож надалі виконувати перевезення пільговиків за рахунок колективів цих перевізників стає неможливим. Разом із тим виникає ситуація, коли громадяни обласного центру з легкої руки чиновників несправедливо поділені на дві категорії: ті, хто може користуватися тролейбусом (а отже, й мати право на оплачені державою пільги), і ті, хто не має такої можливості. Виникає логічне запитання: хто дав право чиновникам так ділити людей? Виправити ситуацію можна було б, якби чиновники Черкаського міськвиконкому виконали свій прямий обов’язок, заключивши договір держзамовлення з автоперевізниками на перевезення пільгових категорій громадян.

Задля цього 5 червня 2015 року відбулася зустріч перевіз­ників, громадських організацій та представників міськвиконкому, зокрема заступника міського голови Юрія Гончарова. Не досягнувши компромісу в перемовинах, було вирішено провести ще одну зустріч, запросивши голів усіх громадських організацій, яких стосується дана проблема.

Наступна зустріч відбулася 10 червня в кабінеті заступника міського голови. На ній було досягнуто компромісу: перевізники, щоб зняти соціальну напругу, зобов’язалися протягом тижня власним коштом надавати послуги пільговикам, а міська влада мала прийняти конкретне рішення, щоб виправити ситуацію.

На жаль, станом на 19 червня жодних кроків зі сторони влади немає.

Тому ставимо до відома громадськість Черкас, що перевізники залишають за собою право визначати категорії пільгових перевезень, залежно від фінансового стану підприємства-перевізника. Просимо пасажирів із розумінням поставитися до цієї ситуації, адже в колективах автопідприємств працюють прості люди, за рахунок яких, фактично, й виконуються пільгові перевезення.”

Б. Р. Радіоненко, голова Черкаського осередку ВГО «Українська асоціація перевізників»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пільги на проїзд #Черкаси
Оголошення
live comments feed...