• Головна
  • Експерти склали рейтинг мажоритарників Черкащини
11:24, 4 червня 2015 р.

Експерти склали рейтинг мажоритарників Черкащини

Протягом останніх шести місяців народні депутати не завжди дотримувались власних обіцянок – це стосується, зокрема, мажоритарників Черкащини. Яскравим підтвердженням цього факту є персональні голосування народних депутатів за окремі проекти законів, свідчить моніторинг громадської організації «Система народного контролю «Слово і Діло».

Оборона, АТО

Народний депутат України Олег Петренко декларував у своїй передвиборчій програмі необхідне збільшення витрат на відновлення, модернізацію і посилення Збройних сил та інших структур, від яких залежить захист від зовнішньої агресії. Проте у момент, коли ВРУ 29 грудня 2014 року ухвалювала в другому читанні та в цілому проект закону про Державний бюджет України на 2015 рік, де безпосередньо й закладалися кошти на українські ЗСУ та інші оборонні заходи, народний депутат Петренко був відсутній. Те саме стосується інших депутатів-мажоритарників від Черкащини — Владислава Голуба, Валентина Ничипоренка, Антона Яценка, Геннадія Бобова, Володимира Зубика. Єдиним черкаським мажоритарником, який голосував, але не на підтримку Державного бюджету на поточний рік став Сергій Рудик.

Коли ж постало питання про збільшення кількості Збройних сил України до 250 тисяч, ініціативу про що вніс на розгляд ВРУ Президент України Петро Порошенко, Рудик разом із Голубом і Петренком проголосували «за». Чого не скажеш про депутатів Ничипоренка, Бобова, Зубика і Яценка. Перші троє були відсутніми під час голосування, а останній не голосував. І це при тому, що в програмі того ж таки Зубика, за словами активістів, є чіткий пукт про те, що «тільки за умов зміцнення армії ми маємо шанс досягти довгоочікуваного миру».

Ще однією часто згадуваною декларацією, яку часто порушували у власних програмах черкаські мажоритарники, є питання належного соціального забезпечення учасників АТО, а також членів сімей тих військовослужбовців, що загинули в ході проведення АТО. Володимир Зубик у своїй передвиборчій програмі декларував, що «держава не повинна забувати і про сім’ї наших захисників шляхом встановлення для них пільг щодо сплати комунальних платежів, безкоштовного навчання у державних вузах та медичного обслуговування». Сергій Рудик пропонував «на законодавчому рівні гарантувати кожному учаснику АТО виділення земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва або ведення особистого селянського господарства». Таке ж прагнення забезпечити надання пільг та гарантій учасникам АТО та їх родинам фіксував у власній програмі Валентин Ничипоренко. Однак коли ВРУ голосувала за проект закону № 1688, що мав на меті визнати добровольців учасниками бойових дій, ані Ничипоренко, ані Зубик не голосували.

Водночас, коли Верховна Рада брала за основу законопроект №2105 «Про внесення змін до закону «Про охорону дитинства» та закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що стосуються державної підтримки учасників АТО та їх дітей в сфері здобуття освіти, Зубик так само, як і Петренко, проголосував «за». Голуб і Ничипоренко були відсутні, а Бобов, Рудик і Яценко не голосували.

Експерти склали рейтинг мажоритарників Черкащини, фото-1

 

9609-5_normalЕкономіка

Сергій Рудик у своїй передвиборчій програмі обіцяв запровадити прогресивну шкалу оподаткування за принципом «малий бізнес – малі податки, великий бізнес – великі податки», а також запровадити спеціальний податок для українських олігархів зі східних областей, який піде на відновлення зруйнованої інфраструктури та на підтримку української армії. Утвердити систему спрощеного оподаткування для малого та середнього бізнесу та сприяння впровадженню реальної конкурентної економічної моделі в Україні збирався Владислав Голуб. А Геннадій Бобов у своїй програмі взагалі наголошував на тому, що місцеві бюджети мають отримати можливості для додаткового наповнення.

Однак серед зареєстрованих законопроектів таких, що запроваджували б спеціальні податки для олігархів, за останні 6 місяців волонтери «Слова і Діла» у Рудика не знайшли. У Голуба і Бобова законодавчі ініціативи, що частково відображають декларації передвиборчої програми, дійсно були розроблені і зареєстровані, хоча поки не отримали статус ухвалених. Зокрема, у грудні 2014 року Геннадій Бобов зареєстрував проект закону про внесення змін до статті 288 Податкового кодексу України щодо мінімального розміру орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарських угідь. Як зазначено у пояснювальній записці до нього, цей законопроект подавався водночас зі змінами до статті 21 Закону України «Про оренду землі», якими передбачається, що розмір орендної плати за земельну частку (пай) не може бути меншим 4,5 відсотків від нормативної грошової оцінки, про що і говорив Бобов у власній програмі.

Виборцям Черкащини буде цікаво дізнатися, що коли ВРУ ухвалювала зміни до Податкового кодексу України та деяких законів щодо податкової реформи, в результаті яких кількість податків в Україні скоротилась з 88 до 9, то Владислав Голуб і Олег Петренко були відсутніми, Володимир Зубик, Валентин Ничипоренко і Геннадій Бобов не голосували, а Сергій Рудик і Антон Яценко висловились проти.

Схожа практика неголосування окремих черкаських мажоритарників повторилась і під час розгляду ще одного резонансного проекту закону щодо ліцензування певних видів господарської діяльності з позиції спрощення для бізнесу та влади. Стенограма знову показала: Бобов не голосував, а Яценко, Зубик, Рудик і Ничипоренко були відсутні. Єдині два голоси «за» від Черкащини за відповідний проект закону дали Владислав Голуб та Олег Петренко.

Замість висновку

На думку голови громадської організації «Слово і Діло» Євгена Заїки, цю практику важко пояснити, особливо враховуючи те, що серед передвиборчих обіцянок ряду черкаських мажоритарників було і питання полегшення умов ведення бізнесу, і питання дерегуляції. Відтак, за його словами, це ще один привід замислитися, чому нардепи не пояснюють виборцям, з яких причин вони не підтримують відповідні проекти законів, і чи варто взагалі на наступних виборах підтримувати нардепів, чиї слова розходяться з ділами.

Нагадаємо, згідно з опублікованими у п’ятницю результатами моніторингу, проведеного «Словом і Ділом», серед семи найбільш сумлінних мажоритарників Черкащини найбільший показник відповідальності за дотримання власних обіцянок має Владислав Голуб. Найбільш безвідповідальним активісти визнали Володимира Зубика.

Експерти склали рейтинг мажоритарників Черкащини, фото-4
Експерти склали рейтинг мажоритарників Черкащини, фото-5
Експерти склали рейтинг мажоритарників Черкащини, фото-6
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мажоритарники #Черкаси
Оголошення
live comments feed...