• Головна
  • Хто з черкаських нардепів байдикує, а хто працює? (відео)
15:55, 29 травня 2015 р.

Хто з черкаських нардепів байдикує, а хто працює? (відео)

Громадські активісти дослідили діяльність черкаських нардепів-мажоритарників за півроку роботи. Аналіз обіцяного та зробленого показав, що у декого з народних обранців декларовані заяви йдуть в розріз з їх діяльністю. Серед семи найбільш сумлінних мажоритарників – Владислав Голуб, а серед найбільш безвідповідальних – Володимир Зубик.

Нагадаємо, що серед семи нардепів від Черкащини двоє йшли на вибори за підтримки політсили президента і в результаті вступили у Верховній Раді до відповідної фракції, один позафракційний – це Сергій Рудик. І решта вступили до депутатської групи «Відродження».

Моніторинг обіцянок провела громадська організація «Система народного контролю «Слово і Діло», волонтери якої презентували 29 травня результати своїх досліджень.

Зокрема, за словами голови громадської організації Євгена Заїки, найбільша кількість нових обіцянок за період дослідження була зафіксована в нардепа від Уманського округу №200 Антона Яценка – 27 обіцянок.

– Що ж до якісних показників, то тут варто відзначити Владислава Голуба (ВО №197) та Сергія Рудика (ВО №198) – 5 і 4 виконані обіцянки відповідно, – зазначив Євген Заїка.

Аналітик проекту «Слово і Діло» Вадим Михальченко зауважує, що багато уваги нардепи в програмах зосереджували на медичному забезпеченні жителів округів.

– Вони декларували, що доб’ються безкоштовної якісної медицини. Якщо взяти, наприклад, Володимира Зубика, то він за медицину не голосував взагалі. Причому, за півроку діяльності він не подав жодного законопроекту і жодних внесених змін  до законів інших депутатів. Це абсолютний антилідер. Найбільше ж програмних обіцянок дотримується Антон Яценко. В нього є подані законопроекти і про вільну економічну зону в місті Умані, і про безкоштовне відвідування дендропарків, про святкування Рош-га-Шана. Хоча є в нардепа і курйозні законопроекти, як от заборона собачих боїв. Це гуманний законопроект ,проте він не зовсім стосується його програмних обіцянок, – зауважує Вадим Михальченко.

Щодо нардепа Олега Петренка, то він більше переймається соцзахистом військовослужбовців, їх реабілітації, розповсюдження ЗМІ українською мовою, оздоровлення дітей тощо. Сергій Рудик, у свою чергу, клопочеться за підняття виробничих потужностей області, за право українців на вільне володіння зброєю, підвищення кримінальної відповідальності за сепаратизм тощо…

Активісти зазначають, в той час як під час балотування нинішні нардепи декларували збільшення обороноздатності, збільшення бюджетів на армію. Натомість, коли ВРУ голосувала за закон, яким збільшувалася кількість збройних сил України, то з черкаських мажоритарників в підтримку цього закону проголосували лише Сергій Рудик, Владислав Голуб та Олег Петренко. Натомість депутати Валентин Ничипоренко, Антон Яценко, Геннадій Бобов і Володимир Зубик або були відсутні, або не голосували.

– Це дуже показова ситуація. Нардепи не голосували проти, але разом з тим, не пояснили позиції, чого не підтримали проект закону. Інший аспект – питання соціального забезпечення постраждалих в зоні АТО, членів їх сімей. Зокрема, це декларували Зубик, Рудик, частково це відображено в програмі Валентина Ничипоренка. А коли приймався Закон «Про внесення змін про охорону дитинства і статус ветеранів війни», то за проголосували Зубик, Петренко і Голуб. У той час інші не голосували або були відсутні. Це ще один привід замислитися, чому нардепи не пояснюють виборцям, чому ж вони не підтримують відповідні проекти законів, – зауважив Євген Заїка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#народні депутати #Черкаси
Оголошення
live comments feed...