У Черкасах річковий вокзал перетворився на місце для випивки (фото)
Із приходом весняно-літнього сезону на черкаських набережних активізувалося чимало розважальних закладів і підриємців, що продають черкащанам веселощі і гарний настрій. Та наймасштабніше “розгорнувся” ресторан “Стара пристань”, який “розширив” свою літню терасу на всю територію Річкового вокзалу, пише “Вчасно”.
Нагадаємо, ще торік черкащани скаржилися на дерев’яні бунгало, які поставили поруч із дитячим майданчиком. Тоді обласна влада заявила: «Стара пристань» свою діяльність здійснює законно. Проте тимчасові споруди (альтанки) на літньому прилеглому майданчику встановлені без відповідних дозвільних документів. За фактом порушення ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення складено протокол та передано на розгляд адміністративної комісії.
Цього року власники “Старої пристані” продовжили експансію. Під час організації платних рок-концертів столами зі стільцями заставили всю територію вокзалу. Тож черкащанам, які прийшли не слухати рок і пити пиво, до Дніпра дістатися важко.
- Неприпустимо, що одні з воріт міста, яким є Річковий вокзал, перетворювалися в “генделик”. Річковий вокзал – це місце, куди повинні мати змогу прийти і гуляти пересічні черкащани з дітьми. Зараз фактично вся набережна перетворилася на місце для випивки, а не відпочинку з родиною. І міська, і обласна влада має втрутитися, – коментує ситуацію адміністратор популярної у Facebook спільноти “Місто на Че” Ярослав Лавров.
– Усі дозволи на судно таки є, але розміщувати тимчасові споруди ніхто не дозволяв, – запевнив заступник директора департаменту архітектури, містобудування та інспектування, начальник управління інспектування Олександр Давиденко.
Спочатку розмістити судно дозволило державне підприємство адміністрації річкових портів в Києві. Предмет договору: на платній основі розмістити стоянку судна біля набережної. Договір дійсний до 19 березня 2015 року.
На сьогодні судно підприємець розміщує згідно договору із комунальним підприємством “Річковий вокзал”. На місяць “Стара пристань” сплачує 5 000 гривень орендної плати.
Варто зазначити, що договір – безстроковий. Окрім того, багатьох турбувало питання: куди діваються органічні відходи з туалетів, що є в кафе. У власника є договір із ПП “Хижняк”, згідно якого останній зобов’язується викачувати вигрібну яму (тобто туалет накопичувальний). Тож, попри припущення черкащан, Дніпро ніхто не забруднює.
Прилегла ж територія розділена на 2 частини: та, що ближче до річкового вокзалу відноситься до КП “Річковоий вокзал”. Є інша територія, на якій теж стоять будиночки, – це територія, власником якої є місто. Дозволу на розміщення там тимчасових споруд немає. Нагадаємо, 19 серпня 2014 року міська рада ухвалила рішення №2-40 “Про встановлення мораторію на розміщення тимчасових споруд”.
– Ми неодноразово складали протоколи про адміністративне правопорушення на піприємця, але якщо суб’єкт господарювання приписаний не в місті, а в даному випадку – він живе в селі Свидівок, ми відправляємо цей протокол туди. За весь цей час, скільки ми відправляли повідомлення, жодного разу сільська рада рішення про накладання штрафних санкцій не ухвалювала, – зауважив Олександр Давиденко.
– Особисто я вважаю, що з такими грубими порушниками треба діяти їхніми ж методами. Ми цього не робимо, бо в бюджеті Черкас на демонтаж тимчасових споруд не передбачено коштів. Окрім того, треба знайти місце для зберігання цього майна. Але ми маємо право на території міста ліквідудовувати всі самовільновстановлені тимчасові споруди.
У директора департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталії Джуган інша думка. Вона стверджує, що на демонтаж споруд кошти в бюджеті передбачені. Про це вона розповіла під час засідання виконкому.
– Є програма дизайну міського середовища. Якщо департамент архітектури дає нам заявку, ми виділяємо кошти без проблем.
Проте є й інша сторона: власник, який стверджує, що все робить згідно закону, та черкащани, яким подобається такий розважальний заклад на березі Дніпра.
– У нас усе написано, ми оформили всі документи. Надали їх міській раді. Мені кажуть, що накладено мораторій на прийняття рішень, тобто, якщо депутати не хочуть збиратися, це їхні проблеми. А в мене всі дозволи є. Я йду до них звертатися, а вони мені – “мораторій”. Стосовно скарг: то, зазавичай, скаржаться ті, хто нічого не робить. А ми влаштовуємо для людей концерти, тобто дозвілля. Ми прибираємо навіть ту територію, яку не мали б прибирати. А ще ми відкрили дитячий майданчик, все робимо для дюдей, – коментує власник “Старої пристані”.
Є і багато тих, кому ресторан на воді до смаку. Про це свідчать не лише дописи на форумах, а й вщент заповнене плавуче кафе.