• Головна
  • Черкаському журналістові погрожували за викриття «земельної мафії»
10:36, 20 травня 2015 р.

Черкаському журналістові погрожували за викриття «земельної мафії»

Юрій Стригун – кореспондент «Газети по-українськи» та Інтернет-видання «Дзвін». Журналіст останнім часом роз­вінчує «земельну мафію», яка діє на Тальнівщині й позбавляє права місцевих фермерів господарювати на рідній землі. А захопився він цією темою, можна сказати, випадково. Коли Юрій приїжджав на малу батьківщину в Тальне, до нього постійно зверталися земляки з проханням розібратися, допо­могти добитися справедливості. Усі скаржилися на рейдерство депутата обласної ради Олександра Короткова. 

Повідомляє власний кореспондент «Нової Доби».

– То вчора Коротков викопав меліоративні труби на полі в Зеленькові, то позавчора забрав у Баранюка землю, а ще раніше – в Мегея, – розповідає Юрій Стригун. – Я був далекий від цієї теми, було нецікаво, але поволі втягнувся й пошук справедливості став для мене як наркотик. Думав, Олександр Коротков – це дрібний земельний рейдер, а тепер бачу, що він такий спрут, який скоро Януковича перевершить за кількістю землі. Де є в Черкаській області вільна земелька – Коротков тут як тут. І навіть за межі області виходить. Про всі його схеми вже знаю краще за нього самого. Я почав на місцевому рівні розкручувати цей клубок, який, бачу, веде до Верховної Ради, і не здивуються, якщо він докотиться й до Адміністрації Президента.

За словами журналіста, земля – це наскільки вигідний бізнес, що олігархи глотку перегризають один одному за неї. Адже якщо 80-100 гектарів землі засіяти соняшником, то, відкинувши всі затрати, за чистий прибуток можна купити новий джип «Мерседес». А почалися земельні «війни» за часів Януковича, коли повноваження розпоряджатися земельними ділянками перейшли до Держземагентства. Заплативши чиновнику хабара, землю державної власності можна взяти в оренду офіційно на 25 років, але беруть на 49. 

– На Черкащині дійсно діє «земельна мафія». І Коротков Олександр Григорович, депутат обласної ради – найбільший рейдер, – переконаний журналіст. – Він член Партії регіонів, приїхав до Тального з Кролевця Сумської області, а туди – з Донецька. 

Як запевнив Юрій Стригун, оформляють документи на підставних осіб так, що комар носа не підточить. От, наприклад, фермер орендує певну ділянку державної власності. Він має пріоритетне право продовжити цю оренду. У Держземагентстві просять додати ще якийсь папірець, потім – ще якийсь. І так 6-7 місяців той дядько їздить у Черкаси. І раптом дізнається, що вже знайшлася якась людина і їй уже передали в оренду цю ділянку. Держземагентство нібито й не відмовило, просто фермер неправильно оформив документи, невчасно подав. 

– За часів Януковича Коротков вигравав усі суди. Є люди, які вгинають голови, не знають, що робити після програшу. Наприклад, у Каневі й Золотоноші навіть не знають, хто такий Коротков, – продовжує журналіст. – До того ж, у нього тисячі іпостасей: він наймає підставних людей, наприклад, у Лісовому землю забирав колишній його водій Руденко, у Папужинцях і Зеленькові – Підгрушний, в Гусаковому – ще хтось. Коротков часто на один із Інтернет-сайтів дає проплачені матеріали, що місцеві фермери не змогли забрати землю в олігархів, а прізвища цих фермерів не називає, бо то дійсно підставні особи. От у Лісовому Глийовий – справді місцевий фермер, а Коротков привіз тітушок, щоб відібрати в нього землю. Також Коротков сплачує меншу орендну плату. Наприклад, у Майданецькому фермер Мегей тримав 200 га землі й платив 350 тисяч гривень за рік, а Коротков платить лише 200 тисяч і нерегулярно. 

Юрій Стригун обурюється, що всі колишні керівники Держзем­агентства, які порушували закони, не покарані, не відкрито жодної кримінальної справи, вони просто стали заступниками. 

– Там дуже великі хабарі! Якщо найближчим часом держава не поверне сільським радам право розпоряджатися землею, то її не залишиться, вона буде в олігархів, таких, як Коротков, – переконаний кореспондент. – Думаю, Тальнів­ський район для Короткова – це лише випробувальний полігон, він відкатав свою схему й поширить її по всій Україні. Йому байдуже на цих аборигенів, українських селян. Як у Гордашівці: забрав ставок без конкурсу, без оголошення на 49 років, й люди тепер не мають доступу до води в своєму селі. 

Гострі публікації Юрія, звісно, не подобаються Олександрові Короткову. Він хоче залякати сміливця, збити його запал і намагання з’ясувати правду. 

– У Короткова є газета «Рідна земля». Як називають її на Тальнівщині, «Рідна змія». Газета оригінальна тим, що там немає підпису живої людини, а лише «власінформ», «власкор» – усі «власи», – усміхається Юрій Стригун. – І один із цих «власів» пише, що Стригун, мовляв, допишеться, що колись упаде, вдариться голівонькою об асфальт і розтовче її, а звинувачуватиме в цьому депутата обласної ради Короткова. Однак тальнівська прокуратура й міліція взялися нібито розшукувати автора, але згодом написали відповідь, що нічого страшного, мовляв, журналісту можна погрожувати. Криміналу вони тут не побачили. Цікаво, що тоді, на думку тальнівських правоохоронців, погроза? 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Юрій Стригун #Черкаси
Оголошення
live comments feed...