• Головна
  • Африканська чума свиней завадила процедурі банкрутства черкаського підприємства (ФОТО)
15:49, 15 травня 2015 р.

Африканська чума свиней завадила процедурі банкрутства черкаського підприємства (ФОТО)

Сьогодні бійці у камуфляжі не допустили для перевірки на територію ТОВ «Черкаська продовольча компанія» арбітражного керуючого Наталію Левченко - ліквідатора одного з найпотужніших м`ясопереробних підприємств України.

Нагадаємо, процедура банкрутсва ТОВ «ЧПК» була розпочата 30 квітня цього року відповідно до постанови Господарського суду в Черкаській області. Підприємство заборгувало понад 6 млн. доларів. 9 млн. гривень з цих коштів — це податкові борги.

Згідно з рішенням суду, ліквідатору надається рік, аби завершити процедуру та надати повний звіт. Але вже перші спроби ліквидатора витребувати документацію і майно банкрута наштовхнулись на протидію власників підприємства. Левченко просто не пустили на територію.

Формальною причиною заборони рішення  ветеринарної інспекції від 7 травня. Ветеринарний інспектор Черкас В. Крук зобов`язав генерального директора ТОП «ЧПК» І. Пирога «суворо дотримуватись закритого режиму роботи підприємства» у зв`язку з тим, що в трупі дикого кабана в Броварському районі Київської області була виявлена африканська чума свиней».

Але ця інфекція не представляє загрози для люди. Да і підприємство давно не працює.

Зараз на ЧПК тиша — немає ні директора, ні бухгалтера, ні охорони. Нікого!

Проте, згідно з повідомленням Наталії Левченко, там вже близко тижня чергують 60 озброєних  людей, які  представляються «Союзом учасників АТО».  Вони кажуть, що охороняють підприємство добровільно. Але чи це так, є велике питання.

Викликає занепокоєння і той факт, що на ЧПК хберігається велика кількість аміаку. А поряд люди зі зброєю. Необережно поводження з речовиною може привести до техногенної аварії.

Сьогодні на брифінгу з приводу ситуаціх на ЧПК Наталія Левченко ще раз зазначила загальну боргову ситуацію, яка склалася.

«Сьогодні підприємство заборгувало кредиторам, постачальникам , податковій. Але ми не можемо пройти на територію  ЧПК, щоб провести збори кредиторів. Доводилося шукати інше приміщення… З боку керівництва й засновників підприємства –банкрута -вживалися неадекватні заходи, щоб завадити нам проводити цю роботу. Але банкрутство є банкрутство»

За словами Левченко, є тільки дві підстави для того, щоб припинити справу про банкрутство: це або повне погашення боргових зобов`язань, або процедура ліквідації.

За словами ліквідатора, власнику підприємства пропонували структурувати борги, укласти мирну угоду з кредиторами тощо. Але немає щодних кроків назустріч. Жодних конструктивних пропозицій. Керівники ЧПК навіть на збори кредиторів не прийшли.

«В них було 106 мільйонів гривень валютного балансу на дату порушення справи, зараз вони ледь-ледь натягають на 71 мільйон гривень. При цьому за вказівкою  власника  приховують  звітність за 2014 рік. Приховують баланс за перший квартал 2015 року. Це кримінальна відповідальність», - зазначила Левченко.

Ліквідатор заявляє, що гроші продовжують розкрадати. Усі її намагання потрапити на підприємтсво завершуються тим, що вона опиняється під дулом автомата. І це вже не внутрішні корпоративні стосунки, це злочин.

«Я не маю ніякого інтересу до статутного капіталу цього підприємства. Але власники не виконали зобов`язання перед двома банками, в результаті чого попали під банкрутство. …Міліція не втручається. Але тут налице невиконання рішення суду».

Поки черкаська міліція ніяк не коментує цю справу, не бажаючи втручатись у бізнес-стосунки.

Нагадаємо, що в ЗМІ ТОВ «Черкаська продовольча компанія» пов`язують з відомим черкаським бізнесменом, екс-нардепомСергієм Подобєдовим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси
Оголошення
live comments feed...