• Головна
  • У середмісті Черкас частина історичної будівлі розсипається на порох (фоторепортаж)
16:00, 14 травня 2015 р.

У середмісті Черкас частина історичної будівлі розсипається на порох (фоторепортаж)

Черкаська дитяча музична школа №1 ім. М. В. Лисенка ось уже п’ять років не отримує коштів для капітального ремонту. Частину приміщень історичної будівлі площею 220 кв. метрів в кінці 90-х років віддали в оренду комерційній організації, потім їх неодноразово перепродували. Наразі ж у цих приміщеннях культурної та архітектурної пам’ятки нашого міста панує повний занепад і розруха. Близько ста викладачів школи виховуть 600 юних талантів, і, нарешті, у них з’явився проблиск надії на те, що заклад отримає достойний вигляд, пише "Про Головне".

28 квітня Черкаська міська рада затвердила Програму соціально-економічного та культурного розвитку міста. За ініціативи депутата міськради від ВО “Батьківщина” Романа Дісканта до неї було включено виділення коштів на проведення проектно-кошторисної документації для проведення ремонтних та реставраційних робіт будівель школи. 

Ремонтів до 2000-х років у школі не проводилося, запевняє її директор Юлія Темченко.

— Лише коли я стала директором, то було проведено частково ремонт класів. У 2010 році було зроблено ремонт даху, потім — концертного залу. Нагадаю, що з 2004-го року 220 кв.м. школи було незаконно передано в оренду (В оренду приміщення мав право передавати лише власне заклад і аж ніяк не інша державна структура, — ред.). Це приміщення знаходиться на нашому балансі, і за законом в оренду чи приватизацію приміщення можна проводити лише за згодою колективу, — розповідає “Про Головне” Юлія Сергіївна, — з 2006 року, коли приміщення було продано, ми подали позов до суду. Судові тяжби тривали 8 років. У 2013 році ми повернули собі приміщення, оформили його на себе. Прийняли ми його в жахливому стані. Я зверталася до різних інстанцій з проханням включити нас в Програму розвитку Черкащини, але жодної реакції не було.  

У середмісті Черкас частина історичної будівлі розсипається на порох (фоторепортаж), фото-1
У середмісті Черкас частина історичної будівлі розсипається на порох (фоторепортаж), фото-2
У середмісті Черкас частина історичної будівлі розсипається на порох (фоторепортаж), фото-3
У середмісті Черкас частина історичної будівлі розсипається на порох (фоторепортаж), фото-4
У середмісті Черкас частина історичної будівлі розсипається на порох (фоторепортаж), фото-5

— Насьогодні це приміщення знаходиться в аварійному стані. Та підходити до ремонту школи треба комплексно: і реставрувати фасади, і повернути для навчального процесу 220 кв.м. приміщення. Адже це — 8 навчальних класів! У нас усього їх лише 60. Окрім цього, в числі аварійних приміщень знаходиться великий хоровий зал, якого нам дуже не вистачає, — зазначає директор, - Хочу подякувати Роману Дісканту, адже після нашого звернення за його сприяння у ПСЕР таки знайшли 150 тис. гривень для проектно-кошторисної документації та інженерних досліджень. Тепер ми маємо надію на фінансування певних етапів ремонтних робіт.

У середмісті Черкас частина історичної будівлі розсипається на порох (фоторепортаж), фото-6
У середмісті Черкас частина історичної будівлі розсипається на порох (фоторепортаж), фото-7
У середмісті Черкас частина історичної будівлі розсипається на порох (фоторепортаж), фото-8

Як запевняє Юлія Сергіївна, школі ніколи не виділяли необхідних коштів для поточних чи планових ремонтів. Усі кошти виділялися лише після аварійних ситуацій. Наприклад, після того, як у листопаді прорвало систему опалення.

— Ми місяць сиділи без опалення, усю школу затопило окропом. І лише після цього нам виділили 300 тис. на ремонт. На ремонт даху же кошти виділили лише в грудні, коли в результаті протікання уже з’явився грибок. 

У середмісті Черкас частина історичної будівлі розсипається на порох (фоторепортаж), фото-9
У середмісті Черкас частина історичної будівлі розсипається на порох (фоторепортаж), фото-10
У середмісті Черкас частина історичної будівлі розсипається на порох (фоторепортаж), фото-11
У середмісті Черкас частина історичної будівлі розсипається на порох (фоторепортаж), фото-12

— Я можу підозрювати, що чиновники Черкаської міської ради навмисне не виділяють кошти, щоб будівля руйнувалася. Уже маємо прикрий досвід, коли викупляли школу, з подальшим виселенням учнів, — заявляє директор, - Професійні будівельники мусять висловити своє бачення чи підлягає реставрації ця частина будівлі. 

Як видно із проекту кошторису, на капітальний ремонт 1-ї музичної школи потрібно більше трьох мільйонів гривень.  

Для контрасту: концертна зала музичної школи

У середмісті Черкас частина історичної будівлі розсипається на порох (фоторепортаж), фото-13

DSC_2682

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#музична школа №1 ім. М. В. Лисенка #Черкаси
Оголошення
live comments feed...