• Головна
  • Екологи: «Дніпро перетворився на катастрофічний об'єкт» (відео)
11:42, 13 травня 2015 р.

Екологи: «Дніпро перетворився на катастрофічний об'єкт» (відео)

Нині Дніпро знаходиться в "катастрофічному" стані. Про це під час прес-конференції в "Обозревателе" заявила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

"Дніпро перетворився на катастрофічний об'єкт", – заявила еколог. За словами тимочко, нині "стан Дніпра жахливий: немає потужної ріки. Є піщані намивання посеред Дніпра, розділене русло, забудована територія... Наша святиня знищена".

"Річка знищена каскадами водосховищ, гідровузлами і гідронамивом, який повністю змінює русло та гідрологічний режим. Вся каналізація, всі промислові і побутові відходи потрапляють у Дніпро, потім ми хлоруємо воду і чомусь думаємо, що вона чиста. Це знищення нації: ми знищуємо самі себе, забруднюючи цю річку", – наголосила Тимочко.

"Від наших фантастичних програм ми повинні перейти до порятунку цієї потужної водної артерії", – запропонувала вона.

У цьому контексті директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко нагадав про те, що дамби на річці "не постійні".

"Скільки років буде стояти дамба? Вони у нас 1950-60-х років. Скільки ще київська дамба буде стояти і тримати цей величезний шар води? Хто вчив сопромат, знає, що і бетон, і залізо колись таки втомлюються. Що буде потім? В США ще в 1930-х роках почалася програма "дедамбізації" річок, а у нас на рівні уряду ніхто про це не думає", – наголосив Борейко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дніпро #Черкаси
Оголошення
live comments feed...