![](https://s.0472.ua/section/logo/upload/pers/10/logo.png?20240727)
У Черкасах відкрили туристичну навігацію (фото)
7 травня на площі перед річковим вокзалом у Черкасах людно. Тут зібралися пересічні черкащани, представники влади та гості міста, щоб урочисто відкрити туристичну навігацію на річці Дніпро.
Біля пам'ятника подвигу моряків у почесній варті вишикувалися юні моряки. Заступник голови облдержадміністрації Юрій Сас і перший заступник голови обласної ради Наталя Кравцова поклали квіти до меморіалу, а після цього звернулися до присутніх із вітальними словами.
![У Черкасах відкрили туристичну навігацію (фото), фото-1 У Черкасах відкрили туристичну навігацію (фото), фото-1](/dist-assets/images/cap.jpg)
![У Черкасах відкрили туристичну навігацію (фото), фото-2 У Черкасах відкрили туристичну навігацію (фото), фото-2](/dist-assets/images/cap.jpg)
![У Черкасах відкрили туристичну навігацію (фото), фото-3 У Черкасах відкрили туристичну навігацію (фото), фото-3](/dist-assets/images/cap.jpg)
Заступник голови ОДА Юрій Сас зазначив, що пасажирські і вантажні річкові перевезення необхідно розвивати, адже Черкаси мають дуже вигідне розташування на березі Кременчуцького водосховища, річковий вокзал і вантажний річковий порт.
А Наталія Кравцова зауважила, що сьогоднішня подія дуже важлива, адже відкриття пасажирської навігації на Дніпрі значно підвищує туристичну привабливість регіону.
![У Черкасах відкрили туристичну навігацію (фото), фото-4 У Черкасах відкрили туристичну навігацію (фото), фото-4](/dist-assets/images/cap.jpg)
![У Черкасах відкрили туристичну навігацію (фото), фото-5 У Черкасах відкрили туристичну навігацію (фото), фото-5](/dist-assets/images/cap.jpg)
– Ми всі пам’ятаємо, що в минулому річковий вокзал був справжньою перлиною на Дніпрі. Потім були тривалі часи занепаду. І лише 2011 року приміщення відремонтували. А з 2012 року – щовесни розпочинається туристична навігація акваторією Дніпра. Тепер жителі та гості міста мають змогу не тільки покататися на теплоході і прослухати цікаву екскурсію, але й – організувати родинні чи дружні свята на теплоході. Приємно відзначити, що за три роки туристичними послугами із організації водних прогулянок скористалося близько 70 тис. жителів та гостей міста, – сказала Наталія Кравцова.
Після цього присутніх, серед яких були діти-переселенці і діти воїнів АТО, запросили на борт теплохода «Герой Дубинда» на річкову прогулянку.