• Головна
  • Суд визнав підвищення тарифів у Черкасах незаконним
10:39, 31 липня 2009 р.

Суд визнав підвищення тарифів у Черкасах незаконним

Після апеляційного процесу в столиці черкасці платитимуть за "комуналку" вдвічі менше, а річне переплачування зарахується майбутнім авансом?

Прокуратура обласного центру після тривалого судового процесу нарешті добилася певного прецеденту в "захисті інтересів народу" – визнання рішення міськвиконкому про підвищення тарифів із січня 2009 року вдвічі незаконним.

Помічник черкаського прокурора Павло Упир минулого тижня розтлумачив усім черкасцям, що ж означає рішення Черкаського окружного адміністративного суду. Попри подальшу апеляцію в Київському апеляційному адміністративному суді вже сьогодні можна говорити про юридичні й економічні казуси рішення міської влади.

Павло Упир, котрий, по суті, від початку до кінця вів справу про тарифи, зауважив, що черкаська влада рішенням №1747 з одного боку порушила правові норми, з іншого – підняла тарифи економічно необґрунтовано. Прокуратура замовляла відповідний економічний аналіз витрат РЕУ у спеціалістів у цій галузі, хоча прізвищ пан Упир не назвав.

Серед юридичних підстав визнання рішення №1747 "Про встановлення вартості житлово-комунальної послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій" незаконним Павло Упир назвав те, що при затвердженні тарифів виконавчий комітет не перевірив, наскільки правильно вони розраховані. Крім того, виконком порушив угоду між самим міськвиконкомом, міською організацією роботодавців та координаційною радою голів міських профспілок. Вона передбачає, що будь-які зміни тарифів мають погоджуватися з профспілками (з Федерацією профспілок у Черкаській області).

Щодо економічної необґрунтованості рішення – виконком навіть не зміг довести, що кожне РЕУ самостійно розрахувало тарифи та подало їх на затвердження. Максимум, на що виконавчий комітет спромігся – показати супровідний лист до дискети, якої так і не знайшли.

Питання економічного аналізу тарифів було основною проблемою перевірки. І хоча зростання доходів населення має випереджати збільшення тарифів – зростання останніх випереджало на 13%. Витрати на ремонтні роботи також визнані економічно необгрунтованими, тому що навіть не надані документи, на підставі яких велися розрахунки.

Представники Черкаського виконкому не змогли обґрунтувати механізм зростання зарплати працівників ЖКГ – 12-відсоткову надбавку до зарплат і збільшення премій з 25 до 40%.

Врешті, неправильні розрахунки призвели до невиправданих витрат на 60% тільки по зарплаті. З інших послуг – на 20 і 30%.

Таким чином, рішення виконкому черкаським адмінсудом скасоване повністю. Як роз'яснив представник прокуратури, черкасці можуть очікувати повернення тарифів до початкового стану, тобто їх зниження вдвічі. "Найбільш справедливою" Павло Упир вважає таку "компенсацію" жителям, коли "зайві" сплачені кошти враховуються як авансові платежі. Але не в форматі неплатежу за комунпослуги протягом наступного року, а платежу, скажімо, 50% місячного тарифу. Інакше – за відсутності надходження коштів – комунальні підприємства збанкрутують.

Як впорається влада Черкас, зокрема Сергій Одарич, який чи не найбільше доводив необхідність підвищення тарифів, із черговим "промахом" і чи не є "реорганізація" РЕУ певним "прикриттям" скандалу – невідомо. Як і те, чи нестимуть службовці, які підписували рішення виконкому про підвищення тарифів, відповідальність за можливі збитки місту. Тим часом це все може спровокувати хвилі масових судових позовів черкасців із вимогою відповідних компенсацій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...