У Холодному Яру пройшла 20-та річниця вшанування героїв (фото)

Як ніколи багатолюдно пройшло вшанування героїв Холодного Яру в Чигирині. Люди з’їхалися з усієї України, щоб віддати шану одним героям та помолитися за здоров’я і благополуччя інших — яким знову довелося взяти до рук зброю, щоб боронити рідну землю.

20 років тому Всеукраїнське політичне об’єднання «Всеукраїнська державна самостійність України» поставила перший меморіальний знак в пам’ять про героїв Холодного Яру на хуторі Кресельці на місці останнього бою Василя Чучупаки.

У Холодному Яру пройшла 20-та річниця вшанування героїв (фото) (фото) - фото 1

Нині настав час знову відродити славу героїв Холодного Яру. Продовжити славні традиції холодноярців прибули з передової новітні герої – козаки і козачки легендарних українських формацій полку «Азов», батальйону «Айдар», ДУК «Правий сектор», окремої добровольчої чоти «Карпатська січ», батальйону ім. генерала Кульчицького, батальйонів «Чергнігів», «Миротворець», «Золоті ворота»  та інших лицарських об’єднань.

У Холодному Яру пройшла 20-та річниця вшанування героїв (фото) (фото) - фото 2

Боєць ДУК «Правий сектор» уперше приїхав до Чигирина. Проте, як тільки почув про заходи, які тут відбуватимуться, не роздумуючи приїхав, попри складні травми, отримані на Сході, від яких лікується і досі.

У Холодному Яру пройшла 20-та річниця вшанування героїв (фото) (фото) - фото 3

Усі добровольчі частини пройшли однією колоною від вул. Грушевського до бастіону Дорошенка, де Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філаре́т відслужив молебень за Україну.

– Сьогодні Україна переживає складні часи, – після молебню звернувся до присутніх Патріарх. – Агресор напав на мирну країну. Його наміри не обмежуються ні Кримом, ні Донбасом, ну навіть цілою Україною а наміри цього агресора – він хоче повернути собі славу другої наддержави. І заради цієї мети він готовий йти на все.

Над усіма нами Бог, а Бог там, де добро, де правда. А де зло і неправда, там Бога нема. А якщо там немає Бога, то і перемоги не може бути. І тому, шановні браття і сестри, дорогі захисники, ви повинні всі бути впевненні, що перемога буде за нами.

У Холодному Яру пройшла 20-та річниця вшанування героїв (фото) (фото) - фото 4

Голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко зачитав усім присутнім привітання від Президента України, де Петро Порошенко зазначив, що Холодний Яр є однією з найяскравіших сторінок визвольної боротьби в Україні. Це приклад як не чисельні, але сильні духом українці можуть боротися із незрівнянно сильнішим ворогом. Адже для кожного народу найбільша трагедія – це втрата власної незалежності, йдеться у листі Президента.

– І знову лунають слова «Воля України, або смерть», знову майорять прапори холодноярців. Бо  у нас тече кров справжніх патріотів. І нас ніколи не подолати, – додав від себе Юрій Ткаченко.

У Холодному Яру пройшла 20-та річниця вшанування героїв (фото) (фото) - фото 5

– Сьогодні Холодний Яр єднає Україну, –розпочала своє звернення до присутніх голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко.– Щороку, а цього року особливо, тут збирається наше українське козацтво. Саме у єднанні наша сила. Бо це наша місія – захищати Україну.

У Холодному Яру пройшла 20-та річниця вшанування героїв (фото) (фото) - фото 6

Слова вдячності своїм славетним попередникам висловили і керівники добровольчих батальйонів, відзначивши, що тільки зі зброєю в руках можна перемогти ворога.

Опісля Юрій Ткаченко нагородив легендарних комбатів орденом «Холодний яр». Серед нагороджених був і народний депутат Дмитро Ярош.

У Холодному Яру пройшла 20-та річниця вшанування героїв (фото) (фото) - фото 7
У Холодному Яру пройшла 20-та річниця вшанування героїв (фото) (фото) - фото 8

Насамкінець Патріарх Філарет освятив бойові прапори, благословив усіх бажаючих, після чого усі охочі змогли покласти квіти до пам’ятника Богдану Хмельницькому.

У Холодному Яру пройшла 20-та річниця вшанування героїв (фото) (фото) - фото 9

Друга частина заходів проходила на чигиринському стадіоні, де планувалося проведення книжкового фестивалю, ярмарку виробів народних майстрів, виставка дитячих малюнків та інше.

26 квітня святкування продовжиться у селі Мельники, де вчителював головний отаман Холодного Яру Василь Чучупака.

93 перегляди у липні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував