11:28, 24 квітня 2015 р.

Агрегатний стан речовин

Більшість речовин залежно від температури може існувати в одному із трьох агрегатних станів: твердому, рідкому і газоподібному. Підігрів змушує молекули твердого тіла рухатися швидше, від чого вони віддаляються один від одного. Коли тверде тіло перетворюється в рідину - цей процес називається плавленням.

Підігрівання рідини призводить до ще більш швидкому руху її молекул. Вони можуть навіть зовсім відірватися один від одного. Тоді рідина перетворюється в газ. Це - так зване кипіння, або пароутворення. Для тих, хто цікавиться хімією, варто знати, що на сайті Гіпермаркет Знань є вся інформація про хімію та науки про природу. Все можна прочитати тут school.xvatit.com.

Тіла тверді, рідкі та газоподібні

Лід - це вода у твердому стані. Коли він плавиться, утворюється рідина, яка може текти. У той же час нагрівання води вище її температури кипіння (100 °С) перетворює її на пару. Хмари цього газу несуться в повітря, затуляючи Сонце в похмурий день.

Випаровування

У теплий день вода випаровується із поверхні мокрого одягу. Волога білизну, що висить на мотузці в погожий день, швидко висихає. Молекули води на його поверхні нагріваються сонцем досить сильно, щоб перетворитися на газ і випаруватися. Чим повітря тепліше, тим швидше вода випаровується.

Конденсація

У повітрі знаходиться вода, проте ми її не бачимо, тому що вона газоподібна. Але якщо ми подихаємо на дзеркало або холодне вікно, молекули води будуть змушені рухатися повільніше, і на склі з'являться водяні крапельки. Водяна пара конденсується на холодному склі.

Вода в трьох станах

Вода кипить при температурі 100 °С, перетворюється в газ, який називається водяною парою. Вода замерзає при температурі 0 °С, перетворюючись на твердий лід.

Рідке залізо

Залізо теж може існувати і в твердому, і в рідкому, і навіть в газоподібному стані. Однак для того, щоб розплавити залізо, його потрібно нагріти до температури мінімум 1530 °С. Потім його можна влити в різні форми і охолодити, щоб воно знову стало твердим. Рідке залізо настільки гаряче, що навіть світиться червоним світлом.

Підземне джерело

Гаряче підземне джерело є місцем, де можна побачити воду відразу в трьох агрегатних станах - як рідина, газ і тверде тіло.

Факт

Воду можна використовувати для руйнування гірських порід, оскільки при замерзанні вона збільшує свій об'єм, на відміну від більшості інших речовин. Коли вода знаходиться в тріщині скелі, помітне зростання обсягу при її замерзанні часто призводить до того, що камінь не витримує і лопається

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...