У ЧНУ обирають ректора

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького тривають вибори ректора. Виборча дільниця відкрилася о 09.00. Станом на 12.00 проголосували 462 виборці з 711. Це 65% від тих, хто має право брати участь у голосуванні. З них — 333 науково-педагогічні працівники, 67 студентів, 62 інші працівники.

Про це повідомляє прес-служба ЧНУ.

– Вибори в університеті проходять на високому організаційному рівні, дотримані всі положення і вимоги законодавства, зокрема статті 42 Закону України “Про вищу освіту”, методичні рекомендації Міністерства освіти і науки щодо виборчої системи, положення, які прийняті в університеті. Виборчий процес відкритий і прозорий, присутні спостерігачі і від усіх кандидатів, і від громадськості, зауважень немає. Вчора на засіданні оргкомітету з проведення виборів ректора виникло питання стосовно документів, за якими будуть видаватися бюлетені. Члени оргкомітету голосуванням прийняли відповідне рішення, і сьогодні діють
згідно з цим рішенням. Голосування йде активно, – коментує заступник начальника відділу керівних кадрів управління роботи з персоналом та керівними кадрами Міністерства освіти і науки України Сергій Бондарчук.

Він розповів також про принципові відмінності виборів ректора вищого навчального закладу за новим законодавством:

– Раніше ректора обирали на конференції, де були представлені делегати, і цей склад
був не такий великий, що давало можливість для маніпуляцій. Зараз у виборах беруть участь більшість представників навчального закладу. Голосують 75% науково-педагогічних працівників 15% студентів та 10% інших працівників університету. Це робить вибори демократичними, легітимними і надзвичайно важливо для навчального закладу та системи освіти взагалі.

символічно
символічно

Нагадаємо, на посаду ректора ЧНУ претендує чотири особи: доктор економічних наук, доцент Сергій Назаренко, доктор фізико-математичних наук, професор Павло Стеблянкодоктор педагогічних наук, професор Ніна Тарасенкова, а також в.о. ректора, доктор економічних наук, доцент Олександр Черевко.

Про все
ЧНУ вибори Черкаси
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии