• Головна
  • У Черкасах відзначили річницю звільнення Шевченка з кріпацтва (фото, відео)
09:11, 23 квітня 2015 р.

У Черкасах відзначили річницю звільнення Шевченка з кріпацтва (фото, відео)

У черкаському музеї “Кобзаря” пройшов музично-літературний вечір, присвячений річниці звільнення Тараса Шевченка з кріпацтва. 22 квітня 1838 р. поет В. Жуковський і художник К. Брюллов викупили Тараса Шевченка з кріпацтва за 2500 рублів, і в 24 роки Кобзар отримав свободу. Поезією Шевченка, народними піснями та музикою цю пам’ятну дату вшанували учні Черкаського музичного училища імені С. Гулака Артемовського і поет Ярослав Литвин. 

— Звільнення від кріпацтва — це знакова подія, що зіграла ключову роль у становленні Тараса Шевченка як людини, художника і письменника, - говорить директор музею «Кобзаря» Ольга Шарапа, -  Після викупу з кріпацтва Шевченко отримав можливість вступити до Академії мистецта у Санкт-Петербурзі. Він поринув у столичне життя, і відкрив для себе нові можливості не лише в навчанні, а й в культурному житті міста. Так розпочалася нова віха у його розвитку, як особистості. Якби склалося інакше, невідомо чи був би сьогодні для України Шевченко.

У Черкасах відзначили річницю звільнення Шевченка з кріпацтва (фото, відео), фото-1

Людмила Головань грає на кобзі 4 роки. Дівчина виконала народну пісню в обробці В. Власова на слова вірша Тараса Шевченка “Утоптала стежечку”. 

У Черкасах відзначили річницю звільнення Шевченка з кріпацтва (фото, відео), фото-2
У Черкасах відзначили річницю звільнення Шевченка з кріпацтва (фото, відео), фото-3
У Черкасах відзначили річницю звільнення Шевченка з кріпацтва (фото, відео), фото-4

— Сьогодні я почав уявляти і бачити Шевченка, як Гамлета, у якого була особлива модель ставлення до світу. Так і Шевченка я бачу, як людину, що не задоволена, постійно сумнівається і не вписується в контекст, в якому живе, — зізнається поет, актор та ініціатор заходу Ярослав Литвин, — Починаючи з першого “Кобзаря”, Шевченко себе ініціював із народним співцем. А співець спостерігає зі сторони сьогодення і минувщину, намагається осмислити та акумулювати спостереження у вигляді пісні. Люди ж краще розуміють своє минуле через пісні і вибудовують стратегію на майбутнє. Доречно порівняти долю Тараса Шевченка і долю України. Це можна сказати і про всіх українських геніїв.

У Черкасах відзначили річницю звільнення Шевченка з кріпацтва (фото, відео), фото-5
У Черкасах відзначили річницю звільнення Шевченка з кріпацтва (фото, відео), фото-6
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Шевченко #Черкаси #музей "Кобзаря"
Оголошення
live comments feed...