Синоптики повідомили, коли на Черкащину прийде тепло

Дощі, а подекуди снігові зерна та випадіння граду минулими вихідними зумовлював обширний північний циклон, який застряг над Волгою. Завдяки йому на Черкащину і зараз продовжує надходити охолоджене повітря з північних морів, зазначає начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань у коментарі Прочерку.

До четверга погода залишатиметься аномально холодною та нестійкою. Дощі продовжуватимуться ще у вівторок вдень, потім вони припиняться. Однак холодне повітря в наш край продовжить надходити, тому впродовж 3-х найближчих ночей очікуються заморозки до 0-5°. 

Варто зазначити, що критична температура повітря в цей період для сходів ярини становить -7-8° морозу, закритих бутонів яблуні, груші, вишні та сливи – - 4° морозу, а для квітів цих же дерев – всього -2°. Холодна, з дощами та заморозками погода, в першу чергу, несприятлива для квітучих абрикос. При такій погоді не проходить як опилення, так і створюється небезпека пошкодження цвіту низькими температурами.

Така погода з поверненням холодів у кінці квітня є характерною для років із ранніми веснами. В такі роки затоки холоду бувають і на початку травня.

За прогнозом погоди, з 24 квітня, з посиленням впливу на Черкащину теплого південного антициклону, очікується зміна на сонячну суху і дуже теплу погоду. Денні температури наступних вихідних сягатимуть до +20…25°, вночі теж потепліє.

погода Черкаси
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии